| 女時日水한국어 a întrebat:

Am 14 ani, 46kg si 1.45 m si as vrea sa slabesc pentru ca vine vara si o sa merg la mare si chiar vreau sa arat bine. Ce as putea face? Puteti sa imi recomandati vreoun regim nu foarte complicat sau niste exercitii care m-ar putea ajuta sa am un abdomen plat si niste picioare ceva mai subtiri? happy P.S. Mi-as dori sa slabesc pana in la sfarsitul lunii Iunie, inceputul lunei Iulie. Ofer Funda.Vot tuturor raspunsurilor

Răspuns Câştigător
| lo a răspuns:

Inceraca sa mananci cat mai sanatos:bazeazate pe fructe, legume, carene slaba si lactate degresate.Alearga macar o ora, la tine in oras trebuie sa existe un parc, un teren, etc.Incearca sa mananci un minim de 1000kcal pe zi dar sa le si consumi prin sport.Succes.iti doresc o vara frumoasa si un corp de vis.

3 răspunsuri:
| SeXoLoGuLTPU a răspuns:

Apai. La inaltimea ta... Fa si tu sport mult ( SUS --> JOS pe PWLA ) ce altceva sa zic. esti o piticanie... la 12 ani am 1.55 etri deci

| GigirlMrr a răspuns (pentru SeXoLoGuLTPU):

Si ce daca ai 1.55 la 12 ani?

| iuliaalexandra12 a răspuns:

Sa faci mult sport, de exemplu cand n-ai ce face te duci cu bicicleta si faci multe exerciti cum ar fi :abdomenele si sa mananci sanatos sa nu te infometezi ca acest lucru este foarte nesanatos, mai putina paine, sau poti cauta pe net retete de slabit. Cum doresti. dai si funda?