| MissRose33 a întrebat:

Am 14 ani si am inceput sa folosesc zilnic fondul de ten la scoala. Cand ajung acasa ma demachiez cu servetele umede si fondul de ten este unul pe baza de apa, insa as fi curioasa daca acesta dauneaza tenului meu. Am un ten destul de curat nu am cosuri, imi ies cateva din cand in cand pe frunte (2-3)dar imi trec in maxim 4-5 zile. Am impresia ca fara fond de ten nu mai arat bine mai ales dimineata si acest lucru ma ingrijoreaza am decis sa imi cumpar un BB cream de la Garnier care este foarte popular si din cate am auzit mai mult hidrateaza. Astept pareri si apreciez chiar si o experienta cu fondul de ten folosit de la o varsta frageda. Multumesc foarte mult :* Dau Funda celui mai bun raspuns! :*

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Nu e grav daca folosesti zilnic fond de ten, grav este daca nu il indepartezi cum trebuie seara.Corect e sa-l inlaturi cu servetele demachiante, apoi sa te speli cu gel de curatare sau cu sapun si la sfarsit sa folosesti lotiune tonica.Asa iti vei pastra fata curata.

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sigur ca dauneaza tenului tau, mai ales ca il folosesti cu vreo 10 ani inainte de varsta minima permisa. tenul va imbatrani repede, asa ca in 10 ani vei arata minim cu 5 ani mai batrana, dar iti vei ascunde ridurile si tenul prafos sub straturi tot mai groase de fard. Va fi mai greu cand te vei casatori, ca in pozele de nunta vei arata batrana, iar barbatul tau va fi cam dezamagit cand te va vedea demachiata si isi va da seama ca n-ai pic de prospetime si ai tenul mai imbatranit decat maica-sa. dar daca te iubeste suficient va trece si peste asta si te va accepta asa cum esti.

| onasis1961 a răspuns:

Cred ca la varsta ta cel mai frumos ten este cel natural.

Răspuns utilizator avertizat
| AlinaOneDirection a răspuns:

Nu cred ca ai nevoie de fond de ten. Dar chiar daca-l folosesti, sa nu exagerezi, pune doar putin, nu folosi prea mult.

| EddwaWix a răspuns (pentru AlinaOneDirection):

Niciodata nu am exagerat punandu-mi tone de fond de ten pe fata nici mie nu imi place acest lucru. Dar iti multumesc pentru sfat :*:*

| gazza01 a răspuns:

Dc il folosesti daca n'ai problema cu tenul?

| Anonimaa77 a răspuns:

Nu te mai da cu fond de ten, esti prea mica.Da iti dauneaza tenului, vei imbatrani mai repede.:/

| EddwaWix a răspuns:

Va multumesc mult pentru raspunsuri, toate mi-au fost de ajutor :*:* insa a trebui sa dau fundita doar unei persoane, daca as putea as fi dat la toti. Sper sa nu se supere nimeni. Va multumesc inca o data :*:*:**:*