| Verginica23 a întrebat:

Buna,am 14 ani si imi doresc un piercing in limba si un tatuaj,Ce parere aveti de piercing si ce sfaturi imi puteti da, dar pentru tatuaj in ce zona il pot face pentru a nu ma durea tare mentionez ca vreau o inițială mică

Răspuns Câştigător
| Dandinelle a răspuns:

Ambele se fac doar cu acordul părinților.
Te doare oriunde ai face un tatuaj. Și mai tare doare pe zonele cu oase și unde ai pielea mai sensibila

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Niște prostii vrei, trebuie mutilezi degeaba

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu stiu daca ai voie sa faci asta, din punct de vedere legal fara parinti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La aceasta varsta este ilegal asa ca discutia nu isi are rostul.

| dragodana a răspuns:

Salut!
Mai stai un pic.Gandeste-te bine sa nu fie un moft.
Eu m-am gandit 5 ani pana mi l-am facut. Dupa niste timp tatuajul trebuie refacut.Na,se duce culoarea din cauza expunerii la soare, cat de bun este tusul, timpul.
La varsta ta trebuie acordul parintilor.
Piercing unde? Tatuaj unde?
Depinde de cat poti sa rezisti la durere.Cel mai greu este nu cand ti-l face pentru ca acul intre 1 mm in piele. Dupa este chinul.O saptamana trebuie sa dai mereu cu crema(sa fie mereu ud).Cu sapun(Protex) il speli dupa ce indepartezi folia.Nu ai voie sa te scarpini.Si crema la greu.
Crema insemnad Bepanthen, Baneocin(daca este mic) sau mai este o crema speciala pentru tatuaje la DM(Balea).
Faci cum vrei, dar gandeste-te ca tatuajul ramane pe viata.Indepartarea cu laser este mai dureroasa si nu se duce de tot, mai ramane o urma.