| anonim_4396 a întrebat:

Buna am 14 ani si ma epilez cu lama de un an la subrat
Si as vrea sa incerv cu epilatorul dar imi mi-e frica sa incerc si de ce?
Alte metode?
Funda

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Crema epilatoare este nedureroasa, dar are acelasi efect ca si lama--nu smulge firele, ci le distruge doar la suprafata.
Incearca cu ceara. Este mai putin dureros pentru ca se smulge dintr-o data tot parul. Prima data este cel mai rau, apoi firele se raresc, se subtiaza si aproape ca nu vei mai simti si te vei face din ce in ce mai rar.

1 răspuns:
| 愛日本 a răspuns:

Ceara fierbinte, benzi, crema depilatoare.