| JustSomebody a întrebat:

Am 14 ani si un ten uscat. Este bine sa incep sa folosesc creme hidratante? Ce credeti: trebuie sa am o rutina de ingrijire completa( demachiant/tonic/crema hidratanta) de doua ori pe zi sau pur si simplu dimineata ma spal pe fata, eventual ma demachiez si aplic crema, iar seara doar ma demachiez si aplic crema? Nu e cam mult pentru 14 ani? Totusi, am tenul foarte uscat. Cat despre lotiunea cu factor de protectie solara ce ziceti? Se spune ca nu e niciodata prea devreme sa folosesti protectie solara. Multumesc anticipat! happy

Răspuns Câştigător
| meowow a răspuns:

Iti recomand crema de galbenele care se gaseste in farmaciiwinking. Te dai cu ea dimineata si seara dupa ce te speli pe fata.

| JustSomebody explică (pentru meowow):

Am crema de galbenele si am auzit cat este de minunata, mai ales pentru fata. Multumesc mult de ajutor! happy

| meowow a răspuns (pentru JustSomebody):

Cu placere :*

4 răspunsuri:
| Drack550 a răspuns:

Eu zic sa mai lasi toate fardurile/fondurile de ten /pudre si altele pentru ca din cauza lor ti s-a uscat tenul.Cel mai bine si recomandat ii sa te duci la medic sa vezi ce iti recomanda si nu te mai da cu toate prositile care le ai la indemana.Succes.

| JustSomebody explică (pentru Drack550):

Nu folosesc nici farduri, nici fond de ten, nici pudre. happy Rar acopar cate un cos sau cearcane cu concealer si am mai folosit rimel. Nu astea mi-au uscat tenul.