| anonim_4396 a întrebat:

Bună.Am 15 ani și am tenul uscat și mă deranjează foarte tare.Ce aș putea face ca să scap de el? Ceva remedii naturiste sau creme? Orice.

Răspuns Apreciat de Editori
| Arahide40 a răspuns:

Trebuie sa ai o rutina zilnica. curatare, hidratare si exfoliere odata pe saptamana. Nu te spala cu sapun pentru ca iti usuca pielea + ca fata e mult mai sensibila decat corpul. Eu am un gel de curatare pentru fata de la Nivea. Nu iti lua produse care sunt pentru 10 lucruri. fata, par, corp etc. daca ai nevoie de produs pentru fata, atunci gaseste unul care sa fie doar pentru fata. Vezi sa nu contina alcool, iti vor aparea riduri daca folosesti produse cu alcool.
Nu stiu ce sa iti recomand, vezi doar sa nu contina alcool si sa fie hidratant

2 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Curata-l dimineata si seara cu un gel de spalare hidratant si aplica de asemenea o crema emolienta si nutritiva.
Vezi gama Atoderm de la Bioderma sau XEMOSE de la Uriage sau lotiunea si gelul de la Cerave.

| Florentina_7104 a răspuns:

Incearca sa te speli dimineata si seara cu gelul de curatare hidratant de la Cerave si dupa sa aplici crema Baume Hydratant tot de la Cerave.