| Ufkhjdksh a întrebat:

Am 18 ani și folosesc crema antirid doar pe porțiunea unde am riduri intre sprâncene. In rest folosesc crema hidratanta pentru ten mixt. Credeți ca e vreo problema daca folosesc acea crema antirid doar intre sprâncene?

Răspuns Apreciat de Editori
| MihaelaDart a răspuns:

Sigur sunt riduri și nu cele de expresie!? Dacă nu ai trecut printr-o trauma a vieții, nu este necesar sa folosești creme antiimbatranire! Nu-și au rostul. Folosește creme.adecvate vârstei tale. Îți recomand să folosești creme de hidratare, care îți catifelează tenul, să consumi multa apa ajuta pentru elasticitatea pielii (renunța la sucurile acidulate din comerț).
frumusețea nu se măsoară în prezența sau absența ridurilor, ci în cea pe care o ai în mod cât mai natural și expresiv! Iar dacă ridurile de expresie îi redau chipului tău un aspect specific și unic, nu-ți rămâne decât să te bucuri de momente. Și de vârstă și acești ani, care nu se vor întoarce.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La 18 ani creme antirid? Nici nu ma mir de ce s-a accelerat imbatranirea la tine, aparandu-ti riduri, ca actioneaza taman pe dos.
Arunca naibii cremele alea si folosete apa calda si sapun sa-ti cureti fata, iar iarna, ca sa ti-o protejezi de frig, foloseste ceva care hidrateaza.
Ridurile intre sprancene se fac din cauza ticului pe care-l ai, de te incrunti, la acela trebuie tu sa lucrezi.

| Andreeush a răspuns:

La vârsta ta nu ai riduri, deci crema aia o folosești degeaba și nici nu e indicată pentru vârsta ta.

| Furnicuta000 a răspuns:

Nu, daca crezi ca zona aia e predispusa pentru a forma noi riduri. Dar probabil ca te incrunti destul de des, daca ai evita sa faci asta vei ajuta la impiedicarea aparitiei altor riduri.

| Ufkhjdksh explică (pentru Furnicuta000):

Evit sa ma incrunt, dar mereu când strănut nu pot controla asta. este vorba de ridurile de expresie

| Furnicuta000 a răspuns (pentru Ufkhjdksh):

Adica ridurile alea se vad doar cand iti misti muschii fetei?
Toata lumea are riduri de expresie, ar trebui sa incepi cu creme antirid cand vezi primele semne de riduri permanente.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are nici un fel de probleme ar trebui sa folosesti si o crema cu spf15 minim