| Anemona21 a întrebat:

Buna! Am 19 ani si imi apar vergeturi pe întreg corpul, fără să scad in greutate. Nu stiu ce sa mai folosesc, apar direct albe. Si as vrea macar sa le previn cumva. Poate nu am destul colagen in corp, habar nu am. Dacă aveți ceva recomandări de creme, pastile sau chiar si ceaiuri m-ar ajuta mult! (In afara de bio oil, folosesc de 2 luni si nu vad niciun rezultat)

Răspuns Câştigător
| dragodana a răspuns:

Salut!
Eu folosesc crema anti vergeturi de la Tis Cosmetics(Q4U).Sincer,nu prea vad vreun rezultat pe cele vechi.Am inteles ca functioneaza pe vergeturile noi.

2 răspunsuri:
| Invictusman a răspuns:

Nu merge cu bio oil dacă tot apar asa brusc, asta e o boala și trebuie sa rezolvi cauza nu efectul.

| Diana1306 a răspuns:

Buna! Si eu am avut probleme cu vergeturile si am incercat cu bio oil dar nu a avut niciun rezultat. Eu iti recomand sa folosesti niste creme impotriva acestora. Iti las un site unde gasesti mai multe creme pentru vergeturi insa daca o sa te ajuta la ceva iti las si un site unde gasesti si colagen :
https://www.gardianul.ro/ingrijire/colagen/
https://www.gardianul.ro/ingrijire/cea-mai-buna-crema-antivergeturi/