| Lidia1986 a întrebat:

Buna, am 34 ani si vreau piercing in buric. Am buricul scos. Mi-e rusine sa port bluzite cu buricul gol, am impresia ca se holbeaza la buric. Sa-mi bag piercing? Multumesc!

40 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Pentru unii buricul scos e sexy de aia se holbeazawinking

| Violleta2022 a răspuns:

Poate ar trebui sa te gandesti bine si sa-ti accepti varsta, ca nu mai ai 13-14 ani sa porti bluzite cu buricul gol.

suntserios
| suntserios a răspuns:

La 34 ani a cam trecut varsta de purtat bluze cu buricul gol.

| LoveSleep a răspuns (pentru suntserios):

Nu doar varsta, a trecut si vremea. De vreo 20 de ani.

| Drimmero a răspuns:

Cred ca intrebarea asta e pusa de una cu varsta injumatatita celei din intrebare. La 50 de ani urmeaza botozul si silicoanele?

| GabiDumitrescu a răspuns:

Cam tirziu ai ajuns la adolescenta, dar nah... daca vrei, baga-ti. De ce ai nevoie de parerea unor anonimi de pe net in legatura cu ce vrei sa faci tu corpului tau? P.S. Daca arati bine in rest, un piercing mi se pare ceva atragator care aduce un plus. Daca dau suncile pe afara din blugi sau esti vreo scindura, atunci piercingul va fi un factor de extra-penibilitate.winking

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Nu. Ce rost are?

| Digikey a răspuns:

Inseamna ca ai sanii mici daca lumea se holbeaza la buric.

| Yurisa a răspuns:

Go for it. Daca decizi mai tarziu ca nu iti place, poti sa nu il mai porti. De asemenea, nimanui nu ii pasa de buricul tau

| Algo098 a răspuns:

Nu e mare avantaj. Am convingerea ca esti ok asa cum esti acum si mai bine il lasi asa cum e decat sa-ti faci niste probleme pe care acum nu le ai.

| Sindbad a răspuns:

Pai asa nu o sa se mai holbeze numai la buric o sa se uite si la piercing. Problema rezolvata.

| bmerry a răspuns:

Numai românu’ are mentalitatea asta, cum că femeia după 30 de ani e moartă. Nu lăsa societatea sa îți impună ce sa faci, ce sa porți sau cum sa te comporți. Nu mai cere opinii pentru ca mereu te vei lovi de aceasta critica total nefondata. Oamenii sunt prea înguste la minte. Fa-ți pirceing in buric, in nas, in sfârc, in orice zona dorești tu. Fa orice te face sa te simți frumoasa și încrezătoare. Mergi in chiloți pe strada dacă vrei și rade-le in nas când te critica, pentru ca problema e la ei, nu la tine. happy

| suntserios a răspuns (pentru bmerry):

Confunzi decenta cu libertatea.

| bmerry a răspuns (pentru suntserios):

Un buric nu e indecent. Nici un costum de baie nu e indecent. Depinde in ce contexte le vezi, iar fata nu a zis ca-și da pierce in buric ca sa meargă la biserica cu el.

| Salontanul a răspuns (pentru bmerry):

Asa este! Un buric nu este indecent. Poate sa umble si in fundul gol. In final ala ce ar avea indecent? Am impresia ca nu ai notiunea de "indecent"!

| Ineys a răspuns (pentru bmerry):

Mergi in chiloti pe strada si dupa plangete ca te-a violat X.
Good ideea. rolling on the floor

| bmerry a răspuns (pentru Salontanul):

Și eu am impresia ca trăiți toți intr-o alta epoca. Asta e, poate viitoare generație își mai deschide mintea.

| bmerry a răspuns (pentru Ineys):

Fiecare pe riscul luiwinking

| AndreeaDaniela2000 a răspuns (pentru Ineys):

Ce mentalitate esuata, bai frate ti se pare ca noi fetele ne-o cerem daca ne imbracam sexy, numai analfabetii si prost crescutii cu traume din copilarie ar face asta.
Aia care spun v a placut sa fiti violate, ca voua oricum va place p**"a ar trebui sa aiba ordin de restrictie pana la magazin si inapoi ca nu sunteti oameni, nici animale... undeva intre

| Ineys a răspuns (pentru AndreeaDaniela2000):

Nu inteleg ce atata indecenta pe strada. Toate panaramele fara sutien si la atarna sanii in stanga si in dreapta, pantaloni scurti de parca-s chiloti si bluze care abia acopera sanii. Imbracandu-te asa sexy pe strada ca sa dovedesti ce? Te plangi ca dupa se uita toti dupa tine si te simti nesigura. Da la copii te gandesti? Obligi pe toata lumea sa vada asa ceva pe strada, nu? Numai parasutele care nu primesc suficienta atentie se imbraca asa dupa parerea mea.

| Salontanul a răspuns (pentru bmerry):

Daca deschidere la minte inseamna sa umbli cat mai dezbracat, aia inseamna idiotenie. Deschidere la minte este sa ai sete de cunoastere, inteligenta, sa intelegi o gluma, sa stii sa scrii, etc. De exemplu: "Asta e, poate viitoare generație își mai deschide mintea." In limba romana se scrie: Asta e (este)! Poate viitoarea generatie isi va deschide mintea! Observi diferenta? Dar cand oul invata gaina, se alege praful de societate. Ma uit si aici, pe TPU, sunteti majoritatea tineri. 70% nu stiti sa scrieti corect, sa formulati o intrebare corect. Voi vreti sa dati lectii si sa schimbati lumea? Vai si amar!

| bmerry a răspuns (pentru Salontanul):

Dacă e sa ne luam la corecturi, nici tu nu știi sa citezi. In limba romană, ghilimelele se deschid jos,, și se închid sus ". Dar nu de aceea suntem aici, nu-i asa? Nu a venit nici oul sa învețe gaina, pentru ca, in fond, nu învăț nimic pe nimeni. Mi-am exprimat opinia iar tu ai interpretat greșit. Nu am spus ca o minte deschisă se măsoară in nivelul de vulgaritate, ci ca o minte deschisă nu va judeca și nu se va preocupa de felul in care oamenii aleg sa se îmbrace/sa se comporte/sa comunice, etc. Nu încerc sa schimb lumea pentru ca lumea nu vrea sa fie schimbată. Dar m-am saturat de lupi moraliști care dau lecții de decenta pe TPU. Poate ca ar trebui sa va mai uitați in oglinda, sa va observați și sa va acceptați defectele, sa deveniți mai concentrați pe sine și mai puțin pe cei din jur. Din fericire, nu trăim (încă) sub privirea,, fratelui cel mare" și suntem privilegiații unei vieți aparent libere. Lăsați oamenii sa facă ce vor. Lăsați oamenii sa își exprime personalitățile.

| Salontanul a răspuns (pentru bmerry):

Daca te-ar fi dus mintea ai fi stiut ca ghilimele se pun dupa cum sunt pe tastatura. Eu scriu de pe PC si nu am ghilimele sus si jos. Puteai sa-ti dai seama ca n-am diacritice. Daca tu scrii de pe alt dispozitiv si ai asa ghilimilele e altceva. Iar daca erai atat de "deschisa la minte" ii raspundeai celui de mai sus nu ma contraziceai pe mine. Dar fiind mai "inchisa" la minte ai crezut ca toata lumea trebuie sa gandeasca ca tine, aiurea. Ca sa citam dintr-un savant in viata: "Lăsați oamenii sa facă ce vor. Lăsați oamenii sa își exprime personalitățile." Apropo! Daca lasam oamenii sa faca ce vor: eu vreau sa ma intalnesc cu tine sa-ti explic "pe viu" ce inseamna educatie. Ti-ar placea asta? Nu cred! Nu facem in lumea asta ce vrem. Facem ce trebuie. Respectam niste reguli si legi.
P.S.: Se scrie asa: "Lăsați oamenii sa facă ce vor! Lăsați oamenii sa își exprime personalitățile!" Stii de ce? Pentru ca este o propozitie imperativa. Lenin zicea: " Invatati, invatati, invatati!" Dasvidania!

| bmerry a răspuns (pentru Salontanul):

Aici nu era vorba de educație. In continuare nu ai înțeles nimic. Ai argumente, dar nu încerci sa înțelegi ce are celălat de spus. Ești foarte frustrat... îmi pare rău pentru tine. Noapte buna! happy

| TheWznd a răspuns (pentru Ineys):

Da ce treaba ai tu cu cum se îmbracă ele? Dacă nu îți convine nu te uita. Vestimentația nu e o scuza pentru viol. Adică un bărbat dacă merge la plaja sau la piscina și violează o femeie, atunci ar trebui scuzat pentru ca femeia era un costum de baie?!?!

| Salontanul a răspuns (pentru bmerry):

Ai invatat un cuvant nou? "Frustrat"? Asta-i cand n-ai argumente?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Ineys):

Https://www.ctvnews.ca/......-1.3058918
Conform logicii tale, daca mergi la o plaja de nudisti poti sa f*&i tot ce misca, ca doar de aia stau aia si alea in pielea goala, nu?

| bmerry a răspuns (pentru Salontanul):

Mi-am dat seama ca discut cu un tataie frustrat big grin

| Salontanul a răspuns (pentru bmerry):

Cand o sa intelegi ca nu ai educatie o sa fie si mai bine. Si daca nu-ti plac batranii sa dea Dumnezeu sa nu apuci batranetea!

| bmerry a răspuns (pentru Salontanul):

Multumesc ❤️

| LoredanaBa a răspuns (pentru bmerry):

Multumesc, mi.am dat gaura in buric

| LoredanaBa a răspuns (pentru AndreeaDaniela2000):

Multumesc, mi.am pus piercing. Doar ca e un pic incomod?

| LuisEdward a răspuns:

Parerea mea este sa nu iti bagi. happy

| MJo a răspuns:

Ca bărbat, cel mai mult mă bucur în intimitate, când ce-i al meu, e doar al meu. Și nu mă refer la posesie, ci la respectul reciproc pe care ambii parteneri îl oferă. Cât despre piercing, e sexy. Dar e și mai sexy când nu-i pentru placerea vizuală a tuturor.

| AndreeaDaniela2000 a răspuns (pentru MJo):

Cred ca tu iti tii toate relatiile in lesa...la modul ca nu lasi femeia sa poarte pantaloni scurti vara sa nu ii vada cineva din piele? nu mai fi handi bandi

| anonim_4396 a răspuns (pentru AndreeaDaniela2000):

Cu-i tip ii place ca să știe tot orașul cum arată buricul, sanii, fundul prietenei lui? Sau mai rău, cum se simte și vaginul. Niciunul!
Nu te tine nimeni în lesa, poți să pleci dacă nu-ți convine, sau sa revii când ai nevoie laughing nah sa știi că orice bărbat normal la mansarda te-ar lu-a, o femeie normala își ascunde singura pielea, nu trebuie sa fie obligată de nimeni.
La ce mentalitate ai, se vede că au intrat în tine minim 5-6 p.

| AndreeaDaniela2000 a răspuns (pentru anonim_4396):

Chiar 3, nu ca in gagica-ta...cam tot orasul,invata sa scrii si apoi sa te iei de altii.
O femeie normala isi pune in valoare calitatile+de la privit pana la f***t e cale lunga, un spate gol nu e nimic indecent si nici un decolteu daca e cat trebuie, fiecare se imbraca cum se simte bine pentru ca societatea oricum ii va judeca, desconsidera, injosi și fu*k off

| MJo a răspuns (pentru AndreeaDaniela2000):

In lesă stau doar cei lipsiți de moralitate și discernământ. In cazul tău, te potrivești perfect, dar prefer să țin câinele. E mai util. Stai liniștită, nu o să ai niciodată un bărbat ca mine. După cum văd, ești etalonul secolului 21, pentru că te-ai și născut în el. Nu stau la argumente cu tine, pentru că nu vei înțelege niciodată din perspectiva unei doamne :*

| Katte a răspuns:

Scuze, dar ai trecut varsta buricului gol!

| andrei83alexandru a răspuns:

Nu trebuie sa tii cont de ce spune lumea: traieste asa cum crezi/simti tu!