| Anaasstasssssiaa a întrebat:

Am aproape 17 ani și am celulita, m-am îngrășat câteva kg, deoarece îmi doream asta, dar cum sa scap de celulita, ce sa fac?

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Sport, apă cu lămâie fără zahăr și evită zahăr, prăjeli, pâine albă/paste

| MadRaven a răspuns:

Cele mai bune rezultate le dau sportul pentru tonifiere si mai ales "dry brushing". Iei o perie uscata dar nu foarte aspra cu care masezi sau "perii" zilnic zona cu probleme. Au facut cei de la BBC niste experimente in care au comparat creme "minune" din comert, sport si dry brushing si au ajuns la concluzia ca acest "periaj uscat" e cea mai eficace si mai rapida metoda.
Bineinteles ca daca intrerupi metoda o sa dispara si efectele, nicio metoda nu este definitiva.

| alina2k18 a răspuns:

Apa suficienta, sport - daca poti si vrei- si automasaj pentru drenaj limfatic cu creme/geluri de 2ori pe zi timp de 3 luni si vei vedea o imbunatire. Daca iti faci cand iti amintesti ca fara chef/timp sau obosealawinking efectele vazute vor fi 0.
Atentie si cu zaharul, strica pieleawinking si intretine celulita.

| Pantagruel a răspuns:

Mult sex.

| pixeltinker a răspuns:

Exerciții in fiecare dimineață si seara, încearcă sa eviți mâncărurile care duc la apariția celulitei si daca practicai un sport era ideal

| pixeltinker a răspuns:

Si bea foarte multa apa