| Antonia919 a întrebat:

Buna, am aproape 18 ani, sunt fata si vreau să-mi iau epilator electric cu ceara de la veet
1.Este bun?
2.Smulge părul?
3.Merge folosit si in zona intima?
4.Cam cât costă? Am o prietena care are exact acest epilator si a zis ca aproape 60 de lei
5.Cum imi aleg tubul de ceara? Este pentru diferite zone? Sau pentru aceleasi?
Multumesc mult pentru timpul acordat,

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pentru a-ti cumpara un epilator electric nu ai nevoei sa fii majora, il poti cumpara daca ai bani, la orice varsta, de oriunde.
Epilatoarele cu ceara sunt toate bune, dar nu-ti recomand inca sa-l cumperi pana nu mergi la o cosmeticiana sa vezi daca esti capabila sa suporti durerea smulgerii parului, fiindca este de 2 ori mai dureros, cand te faci singura acasa, mai ales in zona inginala, la subrat, la mustata sau la pasarica.
Pretul variaza de la magazin la magazin, unele au preturi mai mari, alttele mai mici, in functie de cat au ei chef sa puna adaos comercial. Trebuie doar sa intri in magazine si sa te uiti la preturi.
Tuburile de ceara sunt speciale pentru anumite aparte, ti le va arata vanzatoare, cand cumperi acel aparat.

| RowseRj a răspuns:

1. Eu nu am fost mulțumită de el. Se încălzește foarte greu.
2. Smulge doar firele subțiri. Pentru cele mai groase trebuie aplicat de 3-4 ori.
3. Doar pentru firele subțiri.
4. Între 60 și 80 de lei. Depinde de unde îl iei.
5. Rezervele sunt de un singur fel și sunt foarte mici și scumpe rău.