| Geanina1107 a întrebat:

Am avut un tic urât cu rosul unghiilor destul de mult timp. Dar pot spune ca am aproape un an de când m-am oprit complet din a face acest lucru.
Ideea e ca degeaba imi las unghiile sa creasca pentru ca se rup foarte repede. Plus ca arată foarte ciudat varful lor. Nu e asa alb cum ar trebui.
Mă gândeam poate exista un tratament ceva de casa, sau nu stiu. Poate stie cineva.

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Gandeste-te ca nu e rational plus ca bacterile sunt acolo iar tu le introduci in corpul tau, ai putea risca o infectie, nu e normal

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fă-ți analize și vezi ce-ți lipsește.
Cel mai probabil fier, calciu și/sau b-uri.

| ElisaAna a răspuns:

Lasa-le sa creasca frumos, uniform, da-le o forma si pileste-le frumos. Ca sa nu se rupa da-le cu lac sau intaritor de unghii.

| Cronofag a răspuns:

Cauta pe Youtube.

| Sbarcea_Pavel_1998 a răspuns:

Buna Amalia, daca iti permiti (caci costa destul de mult), fa-ti unghiile cu rasina. Si nu trebuie sa ai unghiile lungi ca sa ai o manichiura ingrijita.