| bibiicaaa a întrebat:

Am banchetul maine si nu stiu cum sa ma machiez. Rochia mea este alba cu putin negru, plicul negru si pantofiorii tot negri. Ce idei de machiaj imi dati?:d

Răspuns Câştigător
3 răspunsuri:
| PisicaAristocrata a răspuns:

Ce culoare ai la par si la ochi? La blond,brunet, sau saten, indiferent de culoarea ochilor, se vede foarte frumos culoarea mov la ochi si un roz discret pe buze. Daca esti roscata... poate tonuri de gri la ochi si tot asa, ceva roz pentru buze.

| doinitza94 a răspuns:

Smokey eyes cu gri/negru si auriu.
http://i48.photobucket.com/albums/f206/deyanera/45ef2d039361d.jpg

Distractie placuta la banchet!

| zasha a răspuns:

Un machiaj colorat la ochi(merg orice culori) si buze nude(luciu incolor), sau iti pui buzele in evidenta cu un ruj rosu sau roz si putin luciu, iar ochii o nuanta aurie(nu foarte pigmentata) si iti conturezi pleoapa superioara cu tus si putin rimel