| AntonelaCK a întrebat:

Am inceput a folosesc crema anticelulitica (nu am celulita vizibila, dar cred ca e mai bine sa previn laughing ) si ma infoliez in folie alimentara.
Am inceput momentan pe abdomen. Ideea e ca primele 30minute ma ustura, arde pielea groaznic, iar din cate am inteles este perfect normal.

Oare ăsta e un semn ca isi face efectul cum trebuie?
Pentru ca am incercat si fara folie si nu se simte nimic.

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Sper că faci și sport și eviți prostiile că altfel degeaba te mai dai

| Eugen80 a răspuns:

Eu nu as folosi folie de aluminiu. Nu stiu unde ai auzit, dar nu este ok. De ce nu ai incercat folie alimentara de plastic? Aia nu intra in reactie chimica cu nimic, in timp ce aluminiul este stiu ca fiind cu probleme cu anumite saruri si substante chimice care se gasesc chiar si in manacare.
A te arde pielea groaznic nu mi se pare ca este ceva normal. Masajele anticelulitice NU sunt dureroase deloc. Eu iti recomand sa incetezi cu acea folie de aluminiu in primul rand. Apoi nu inteleg cum o folosesti tu. Eu stiu ca acea crema se maseaza continuu, nu se lasa pe piele si gata.

| L1m80 a răspuns:

Ai grija sa nu-ti "arzi" pielea.
Cel mai bine ar fi sa mai slabesti, daca esti supraponderala decat sa folosesti ceva ce mai rau face.

| Alessandra12345 a răspuns:

Ai grija pentru ca are efect eu eu dacă nu o folosesti in paralel cu sportul

| NaeEliza a răspuns:

Buna,
Este perfect normal sa simti senzatie de usturime-arsura.