| MatildaPetrini a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru. Mereu, cand merg pe strada, ochii mi se fac umezi. De ce? Simt cum imi vin curentii de aer inspre ochi si ei incep sa se umezeasca. Cu cat mai mult timp ii tin deschisi, fara sa clipesc se umezesc din ce in ce mai mult. De ce? Ce sa fac ca sa nu mi se intimple? Cand trec pe langa vreun baiat, cine stie ce-si imagineaza! Ca plang sau ca ma pierd cand il vad. Nu ma simt bine deloc. Ce sa fac? Pentru raspunsul care intr-adevar ma va ajuta, primeste funda!

Răspuns Câştigător
| EuSiCuMine a răspuns:

Am o prietena care are aceeasi problema, Problema voastra este ca sunteti sensibile la vantul puternic. Trebuie sa clipesti cat mai mult posibil si sa nu te mai gandesti : vai, daca iar lacrimez"
Trebuie sa uiti de asta si sa iti vezi de drum:*

4 răspunsuri:
| Lasatunumele a răspuns:

Toata lumea pateste asa, din moment ce stai sa-ti bata vantul in ochi. Cand vezi ca bate, lasa capul in jos, sau protejeaza-i de vant cu mana. Nu cred ca ti se intampla asta si vara, cand e frumos afara si nu bate nici brizahappy

| SimmvonD a răspuns:

Buna!
Cand iti lacrimeaza ochii fie ca bate vantul fie ca e soare prea puternic inseamna ca ai ceva probleme cu ochii si trebuie sa mergi la un doctor oftalmolog.
Mai mult ca sigur vei fii indrumata sa porti ochelari de protectie sau in cel mai fericit caz o sa ti se dea niste picaturi sa le pui in ochi.

| blackwidow a răspuns:

Ai ochii sensibili. Vara poti purta ochelari de soare. Pana vine iarna si poate si mai curand, te sfatuiesc sa te duci sa-ti faci un control oftalmologic si poate-ti recomanda vreo varianta(ochelari, lentile de contact, picaturi) doctorul de acolo. Ochiul este un organ foarte sensibil, prin el percepem peste 90% din mediul inconjurator, asa ca nu-l neglija. Sanatate

| Bulinaaaaa a răspuns:

Pai poate ai ochii sensibili, saauuu poate doar te-a tras vreun curent. daca continua mult timp va recomanda sa cosulti un oftalmog care iti va da niste picaturi de ochi...