| Adesim a întrebat:

Am nevoie de o părere. Din noiembrie îmi nuanțatez părul roșcat. De când a început toată nebunia cu Covidul nu mai am cum să-mi găsesc nuanțator. Am încercat să-mi iau vopsea permanentă dar după câteva spălări se decolorează și se face un roz urât. Am mai încercat o dată și am pățit la fel. Marca folosită a fost Loncolor. Vopseaua de la Avon e bună de ceva? Îmi puteți recomanda ceva de calitate că m-am săturat să mă tot vopsesc la 2 săptămâni.

6 răspunsuri:
| Stropdeploaie a răspuns:

Woww serios? La 2 saptamani te vopsesti? Pai si parul este ok?
Te sfatuiesc sa incerci vopselele profesioniste!

| Adesim explică (pentru Stropdeploaie):

Secretul e că nu dau la rădăcini. Sunt ombre. Folosesc balsam și un ulei pentru vârfuri. Îl întrețin puțin. Bine poate nu e chiar 2 săptămâni ci 3 sau o lună dar tot se decolorează. Știi vreo pagină cu produse de genul?

| Adesim explică (pentru Stropdeploaie):

Mulțumesc mult????

| suntbineeee a răspuns:

Încearcă cu Garnier, si eu am fost roșcată si m-am vopsit cu Garnier dar mai mult de 3 saptamani nu are cum sa te tina, roscatul ca si negrul de altfel sunt doua culori care la spălare ies din par! Iti recomand daca nu vrei sa te vopsesti o dată la 3 saptamani sa schimbi culoarea părului.

| Adesim explică (pentru suntbineeee):

Îmi place mult culoarea asta. Nu vreau să renunț la ea. Chestia asta nu o știam.