| akaa a întrebat:

Am nevoie de parerea voastra :D Ma gandeam ca pentru banchet sa-mi fac varfurile blonde ceva gen ca Antoniei. Parul meu este un saten https://www.google.ro/......ps?/search dar uneori observ ca are si o tenta rosiatica :)) Nu l-am vopsit niciodata. Deci ce parere aveti? Si cam cat m-ar costa sa mi le fac la salon? Dau funda pentru cel mai bun raspuns :*

Răspuns Câştigător
| xBebee a răspuns:

Heii♥!
Păi faza e să-ţi stea şi bine. Încearcă pe o poză în photoshop să vezi ca să nu fii nemulţumită.
Tenta roşiatică este de la lumina soarelui şi la mine e la fel.
Nu ştiu însă nu sunt de acord cu vopsirea din mai multe motive...îţi arde părul, îi împiedică creşterea, îl face aspru, însă dacă părinţii tăi te lasă e ok.
Mergi la un salon la care ai mai fost şi unul mai cunoscut. Însă te va duce destul de multicel în jur de 50 lei- 90 lei, dacă salonul e cunoscut şi lucrează profi.
Multă baftă dar îţi spun să nu-ţi stici părul.

Fundă?

| akaa explică (pentru xBebee):

Ideea e ca mi le fac doar pentru banchet la varfuri si dupa imi voi face alta tunsoare si instantaneu nu am sa le mai am... adica ma gandesc ca daca tot ma tund nu ma va afecta daca le fac doar la varfuri big grin

| xBebee a răspuns (pentru akaa):

Atunci este ok doar pentru banchet însă dacă nu îţi stă atât de bine? Foloseşte metoda cu Photo shop-ul - fă-ţi poze din toate unghiurile şi decolorează-ţi vârfurile-ca să vezi cum îţi vine.Că în banchet trebuie să arăţi minunat, iar dacă vei fii dezamăgită...îţi va sta aiurea.
Oricum multă baftă!

3 răspunsuri:
| Evelinaaaa a răspuns:

Nu se merita sa le faci, o sa-ti decoloreze parul si firele se vor despica. Daca te duci undeva unde lucreaza bine iti ia in jur de 50-70 lei daca te duci undeva in periferi, pana-n 40 lei. Oricum nu se mai poarta asa mult.