| AntonelaCK a întrebat:

Am nevoie de sfatul vostru urgent!
Marti m-am vopsit si mi-a iesit o nuanță de blond foarte deschisa. Cum nu ma prindea deloc, am incercat cu samponul acela silver reflex. Ideea e ca mare diferenta nu era asa ca ieri am cumparat alta vopsea blonda. Si de data asta... mi-a iesit parul extrem de inchis, nici urma de blond.
As vrea totusi sa ma revopsesc, insa... nu vreau nici sa imi distrug parul definitiv. Acum, nu pare distrus, degradat deloc.

-Credeti ca 1 saptamana- doua sunt de ajuns pentru a-si reveni cat de cat? (Mentionez ca ma vopsesc odata pe an, nu o fac regulat)
- imi puteti recomanda ceva măști puternic-hidratante pentru el?

Răspuns Apreciat de Editori
| Hollyg a răspuns:

Buna! Vopseaua blond conține oxidant foarte puternic, aproape ca cel pentru decolorare. Eu cred ca intr-o săptămâna o sa începi sa vezi urmările abia. Daca pare uscat, baga ulei de cocos pe lungime, lasi între 2-12 ore si apoi il speli. Repeți de 2 ori pe sapt.
Ulei de măsline o lingura plus o lingura vitamina a ( gasesti fiola la farmacie), amesteci si pui pe scalp. La fel 2-12 ore apoi speli. Eu zic sa il mai lasi cel putin 2-3 luni pentru ca altfel il vei deteriora pe termen lung si va fi greu sa il faci sa își revină.