| ilariamaria44 a întrebat:

Buna! Am nevoie de un sfat.
Acum 2 luni m-am decolorat acasa pentru a ma face blonda, nu a iesit tocmai ce voiam, dar am ajuns la un oarecare rezultat.
Intre timp mi-au crescut radacinile, iar in cap am 3 nuante cum s-ar zice (la radacini nuanta mea naturala, apoi se continua cu un blond cenusiu cum ma vopsisesm eu pe radacini si pe lungime un blond deschis auriu care nu e asa de uniform, in unele parti e mai inchis in altele mai deschis).
Acum m-am gandit sa ma vopsesc pentru a obtine o culoare de blond uniforma pe tot parul sau macar sa scap de nuante).
Cine imi poate recomanda ce nuanta de blond trebuie sa folosesc sau ce vopsea pentru a ajunge la un blond deschis uniform cum il am pe lungime?
Va rog mult.

1 răspuns:
| BumiWolfie15 a răspuns:

Ce atâta vopsit! Roagă-te mai bine să nu-ți distrugi părul de tot cu chimicalele aplicate pe păr. Vopselele cele mai nocive sunt cele ale căror culoare generată rezistă o perioadă mai lungă de timp. Mai bine fără nuanțe de blond că peste o lună să vezi ce surpriză! O să îți crească din nou rădăcinile și iarăși va trebui revopsit.