| gatito a întrebat:

am niste blugi adusi din Anglia sunt demin si scrie pe ei marimea 10, cam ce marime ar fi? ziceti mi asa km sunt marimile la noi 26, 27etc...mersi

4 răspunsuri:
| bells a răspuns:

Inseamna marimea 38.happy

| PeachTheo a răspuns:

Hai ca incerc sa te rezolv...Eu am gasit ceva,, Pentru costum/rochie femei marimea 10 in usa inseamna 40 in europa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intra aici http://www.modanet.ro/convertor-marimi.html si nu uita sa intri si aici http://costiradu.blogspot.com/

| ana3 a răspuns:

Deci practic tu ii asemuiesti cu alti pantaloni pe care ii ai, deoarece dataorita faptului caci tu cu siguranta 100% mai ai niste blugi care teoretic sunt acceasi marime cu aceea din Anglia pentru ca ti-s buni si-ti vin perfect ca ceilalti. ii pui aia peste astia juliti din Anglia si daca sunt la fel tu pratic, cat si teoretic citesti marime de la aia si bingo! aceea este marimea cautata! pai ori iti explix cum teruie ori nu-ti mai explic deloc, nu? sa moara mortu