| anonim_4396 a întrebat:

Buna
Am niste planuri pe viitor.
Sunt in clasa a7a
Si tot am vazut fetele alea cu talia mica picioare groase si fundul mare. Eu am 60 la taie 90 la fund 83 la sani si am 1.63 inaltime

Daca fac sala mi se ingroasa picioarele si fundul mi se mareste?
Avand in vedere ca, cu siguranta ma voi ingrasa putin si sper sa se puna pe picioare si fund

Cand imi recomadati sa fac sala?
Si pot ajunge sa arat ca fetele precizate mai sus?
(Mama mea daca ar avea talia subtire ar arata ca ele, pot sa zic ca si ea arata foarte bine aproape ca acelea. si eu sa stiti ca sunt foarte dezvoltata de la mine din clasa)

Va multumesc frumos pentru sfat
Pupici

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Faci sala cu greutati dar in niciun caz din clasa a 7-a... Tu nici nu ti-ai avut perioada de dezvoltare normal ca nu arati ca ele. Asteapta sa te schimbi de la sine si printr a 10-a asa vezi ce te nemultumeste.

| August99 a răspuns:

De ce vrei sa fi ca restul? Cum esti tu e cel mai bine

| Felissa13Eden a răspuns:

Esti inca mica.La varsta ta arati perfect exact asa cum esti, dar, daca chiar iti place forma asta de "clepsidra", poti sa faci sala.De 3 ori pe saptamana+exercitii pentru fund si sa mananci mai multe proteine si fibre.

| Holy2010 a răspuns:

Se pare ca genetic ai mostenit exact forma despre care vorbesti.
Cred ca in loc de sala mai bine faci activitati in aer liber precum alergarea in sprinturi scurte pentru ca dezvolta frumos masa musculara a picioarelor si a fundului.

| Auarl a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa te consulti cu un instructor.

| maximoionut a răspuns:

Nu ar fi idee rea sa faci sala, dar nu incerca sa te compari cu niste persoane si nu incerca sa fii ca ele fii tu insuti asa cum esti si lumea te va aprecia pe tine asa cum esti tu nu incerca sa pari ceva ce nuesti doar de dragul de a impresiona.
Din ce inteleg eu aici este faptul ca tu nu ai o parere buna despre tine si nu ar trebui deoarece cine te place te accepta asa cum esti si pentru ceea ce esti si o persoana va cauta intotdeauna sa-ti scoata in evidenta calitatile tale nu ar trebui sa te simti complexata pe final doar daca tu crezi si simti ca ar trebui sa mergi la sala da atunci te incurajez sa faci asta dar, sa o faci strict pentru tine nu sa impresionezi pe nimeni sunt convins ca esti o fata super draguta si nu ai nevoie insa, undeva pe drum ti-ai pierdut increderea in tine.

| bunasuntaici a răspuns:

Din cate vad ai corp în forma de para și asta înseamnă că dacă te-ai îngrășat aia arata ca ele. Numai ca ai grija sa pui masa musculara, nu grăsime. Mai așteaptă un pic sa fi mai dezvoltata, încă ești micuța și după poți sa te apuci

| bunasuntaici a răspuns:

Din cate vad ai corpul în forma de para, eu zic sa mai aștepți puțin ca încă ești în creștere. Dacă vrei sa te îngrași atunci sa încerci sa pui masa musculara nu grăsime.