| Cmzva a întrebat:

Buna, am niște produse de skincare ce nu le-am deschis și sunt expirate, țin sa menționez ca nu și-au schimbat mirosul și nici culoarea, sunt perfecte, oare le mai pot folosi?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Toate intrebarile tale se referă la acelasi lucru. Ti s-a raspuns de atatea ori.Tot nu te-ai lamurit?

| nukeyly a răspuns:

Deci ai un teren de fotbal plin cu astea si ti mult la ele, e greu sa te desparti, de retinut ca majoriteatea ce expira isi pierd din proprietati deci nu mai sunt 100% eficiente merg pe la 80 sau mai jos, altele se arunca din motive logice. Dar daca nu vrei sa le arunci ca ai un pitic pe creier le folosesti si gata, ramai cu experienta.

| beetee a răspuns:

De obicei unele produse au termen de utilizare între 6-12 luni de la deschidere, dar dacă au data pe ele când expira, nu ți as recomanda sa le folosești chiar dacă nu le-ai deschis.Mai ales ca pielea de pe fata e super sensibilă…