| EuDoarEu_8881 a întrebat:

Am niste puncte albe foarte mici sub ochi care seamana cu niste cosuri foarte mici, dar nu sunt cosuri.
Cum as putea sa scap de ele.As prefera ceva cat mai natural sau poate chiar facut in casabig grin
Funda + votwinking

Răspuns Câştigător
| Parisblue a răspuns:

Hei,alea se numesc puncte de grasime, si apar de la mancarea prajita, cu grasime.Si eu am avut acum ceva timp, dar mi-au trecut, acum nu mai am niciunul.Ai putea sa incerci cu un ac sau mai bine te duci la salon sau la doctor, nu stiu sigur:-s

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Sparge usor cu un ac de seriga si trangi pana ce iasa ceva alb si in cateva zile nu se mai vad nici semnele[eu asa fac cand am], apropo, vezi ca sunt cam dureroase alea in zona ochilor

| Aylinn a răspuns:

Acele puncte albe mici se numesc puncte de grasime.
Vor trece in cateva zile.
Daca vrei insa ti-as recomanda sa te duci la o cosmeticiana, nu incerca sa ti le storci singura.

| little4angel a răspuns:

Punctele alea de sub piele se scot la un salon, am avut si eu happy.