| Mihaelaaaa19 a întrebat:

Am o dilemă.
La banchet voi avea rochie lunga, gri cu sclipici si nu stiu ce accesorii si pantofi sa imi iau, ce culori. Ma ajutati cu niste sfaturi? Mersi

6 răspunsuri:
| Raven a răspuns:

Depinde și de nuanța de gri, mai deschis, mai închis. Argintii, negri, nude ori roz pudrat. Dacă rochia are sclipici, accesoriile trebuie să fie minime, cercei+inel ori colier+cercei, dacă rochia e decoltată.
http://cdn-img.instyle.com/......-400_0.jpg

| Mihaelaaaa19 explică (pentru Raven):

Https://www.google.com/......ps?/search
Ceva de genul doar ca e pe gri, gri deschis

| Raven a răspuns (pentru Mihaelaaaa19):

La gri deschis nu prea te văd cu pantofi negri.

| dmz123 a răspuns:

Buna! din punctul meu de vedere ar trebui sa-ti iei accesorii cat mai simple, daca rochia are deja sclipici, pantofi de culoare neagra

| Balonaseplutitoare a răspuns:

Depide de culoarea rochiei.
De exemplu daca este o culoare inchisa, evident ca pantofii, cel putin asa consider eu, ca ar treuii sa ii ai negrii cu putin toc.
Daca esti mai plinuta, asta te va ajuta si iti va mai scadea din burtica, la fel si pozitia incearca pe cat de mult posibil sa stai dreapta.

Cat despre accesorii, eu te sfatuiesc sa iti iei un colier, lantisor, o bratara si optional un inel.
Sa nu fi prea incarcata.
Sa nu uiti sa iti iei papuci de sschimb, deoarece nu vei putea dansa o noapte intreaga pe tocuri.
Cu placere SI DISTRACTIE PLACUTA.
Fundita?

| Mihaelaaaa19 explică (pentru Balonaseplutitoare):

Scuze am uitat sa mentionez. Este gri