| dydyrebels a întrebat:

am o geaca de piele de culoare alba pe care am patat-o cu pix, stie cineva cu ce se poate curata?

Răspuns Câştigător
| LostInDreams a răspuns:

Incearca asa:pui geaca intr-un lighean cu apa fierbinte, lasi putin, apoi pui niste Vanish si freci pata, apoi claatesti si pui iar in apa calda, spaland geaca cu un detergent de rufe.Sau intreaba la magazin de clor pentru rufe colorate(care nu innalbeste).
Metoda naturala:
Am auzit ca iese cu spirt, cu acetona, Fixativul am mai auzit ca e bun;

1 răspuns:
| dydyrebels explică:

Am incercat metoda cu fixativul si chiar functioneaza, in mai putin de un minut s-a curatat, nu se mai vede deloc...multumeschappy