| Blablaabla6606006 a întrebat:

Buna! Am o geanta bej care nu cred ca e din piele(asa arata dar nu stiu din ce este) si vreau sa o vopsesc in negru. Intrebarea este se poate sa o duc undeva sa o faca din bej neagra si sa nu se ia culoarea eventual?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pielea artificiala nu prea se poate vopsi, fiindca materialul este colorat (nu doar suprafata).
Daca incerci s-o vopsesti, dupa putina folosire, va deveni urata.

Cel mai bine iti cumperi altul, de culoarea preferata.

| Violleta2022 a răspuns:

Te sfatuiesc sa cauti un centru care vopseste piele in orasul tau si sa duci geanta acolo.
Ei iti vor spune cu siguranta daca geanata este de piele si daca o pot vopsii.

| NunuNini a răspuns:

Daca nu e din piele si incerci sa o vopsesti, o vei strica. Se va jupi.
Dar de ce vrei negru? Esti in doliu?
Cumpara o geanta noua. Oricum, unei femei nu ii vor prisosi gentile niciodata.

| LeCaras a răspuns:

Poti incerca!