| anonim_4396 a întrebat:

Am o întrebare (de fapt e pentru o fata și ei ii este rușine sa o posteze aici)
În primul rand, are 13 ani. Față de alte fete, vrea sa aibă sanii mici. E un pic mai grasa, m-am gândit ca asta e motivul. Ce ar putea sa facă sa ii aibă mici? Ca idee, sunt cât o palma de mari.

4 răspunsuri:
| StrongHeart a răspuns:

Recomandarea generala ar fi sa manance cat mai sanatos si sa faca sport mult ca sa se dezvolte normal.
Sunt oameni care sustin ca mancarea proasta din magazine,cea modificata genetic produce niste mutatii hormonale,de ajung fete sa aiba tot felul de modificari in organism si chiar si baieti sa aiba sani la varsta pubertatii,deci sa manance cat mai sanatos,mancarea gatita,nu sucuri, chipsuri, dulciuri, mancare fast food si sa faca multa miscare ca sa se dezvolte normal.
Deci sa nu se gandeasca la asta ci la cum sa manance mai sanatos, doar asta o poate ajuta.

| WhiteLife a răspuns:

Nu poti face nimic pentru a-i mari sau micsora, in afara de operatii, evident. Ca alternativa ar fi sa poarte bustiere si maieu (sau ceva cat mai stramt pe dedesubt de haine). Insa, un mic sfat: fiecare trebuie sa ne multumim cu corpul pe care il avem, pentru ca ne-am nascut si nu l-am putut alege. Sunt multi care au probleme de sanatate sau invidiaza anumite lucruri pe care noi le consideram complexe si poate ne este rusine de ele. Nimeni nu este perfect, iar cine ne accepta, ne accepta asa cum suntem, pentru ca suntem oameni big grin Daca vrea sa evite privirile celor din jur, poate purta haine mai largi, fara decolteu, fara fuste scurte etc. O tinuta modesta si decenta, un miros curat si o atitudine pozitiva pot castiga oameni care apreciaza lucrurile simple si frumoase happy

| AnastasiaK a răspuns:

Sa slabeasca. Daca e grasa, probabil sunt o parte mai mare tesut adipos.

| frafafafaf a răspuns:

Da acum serios vorbin eu am 15 ani si am cunocut fete de 12 ani care nu mai aveau mult si faceau 13 dar si de 13 ani cxare chiar aveau sanii destul de mari cam cat palma cum zici tu si da erau putin mai plinute dar nu se observ asta fizic doar la numere si este o chestie de varsta