| Mar34 a întrebat:

Buna! Am o întrebare, știu ca pentru a putea face Injectari cu acid hialuronic, Botox etc. Trebuie sa ai diploma de medic știți însă dacă procedura cu Hyaluron Pen se poate realiza fără a fii medic, deoarece nu se folosește acul, este o altfel de tehnica

Răspuns Câştigător
| alina2k18 a răspuns:

Nu trebuie sa fii medic pentru hyaluron pen.
Probabil doar ceva diploma ca ai absolvit cursul care te califica gen cum au cosmeticienele pentru a lucra cu diverse aparate pe ten si corp.
PS: E plin insta de femei care se ocupa cu injectari botox si hialuronic, majoritatea fiind simple asistente medicalewinking restul Dumnezeu cu mila...

| Mar34 explică (pentru alina2k18):

In UK e legal sa faci injectari ca asistent medical, la noi însă nu. e cam riscant fara aprobare?

| alina2k18 a răspuns (pentru Mar34):

Merci de funda!
Da, am auzit si eu ca in UK este legal sa faci proceduri beauty gen injectari ca asistent medical.
Pai e riscant pentru pacient plus ca nu nu ai drept de practica, daca ai reclamatie e nasol.