| JustMe2099 a întrebat:

Am o pereche de blugi negri. Când am vrut să-i iau pe mine, după spălat, am observat ca mai erau puțin umezi și pentru că mă grăbeam am zis să-i dau cu fierul de călcat. Imediat ce l-am atins de pantaloni, au rămas niște pete foarte urate, albe. Cum as putea scăpa de ele?

2 răspunsuri:
| Tinna666 a răspuns:

S-au decolorat happy...nu ai ce sa le faci... eventual iti poti cumpara o vopsea neagra de haine si sa incerci sa ii vopsesti, dar nu garamtez ca ii va iesi...dau ii poti gauri in locurile respective... oricum se poarta blugii rupti happy

| OrangeFga a răspuns:

Este foarte posibil ca in fierul de calcat sa se fi format calcar, iar atunci cand ai dat cu fierul de calcat, apa cu calcar sa fi ramas pe pantalonii tai negrii.
Avand in vedere ca sunt negrii se vede foarte bine.
De decolorat nu cred.incearca sa-i speli bine.