| lemonade666 a întrebat:

Am o problema cu geaca de piele. Am transpirat in ea si nu stiu cum sa scot mirosul de tranapiratie. Miroase foarte urat atat la interior cat si la extetior. Ce as putea sa fac fara sa o stric? La spalatorie mi-e teama sa o duc... poate o strica.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca este de piele vezi filmuletul de aici: https://www.unica.ro/cum-cureti-si-reconditionezi-geaca-de-piele-123391
Sa stii insa ca sunt si curatatorii speciale pentru haine de piele si acolo nu le strica si le si vopsesc daca-i necesar.

| octav005 a răspuns:

Pai nu mai purta piele. pe caldura asta se incinge

| PsyhoChild a răspuns:

In primul rand scoate-o la aer curat, de preferat pe balcon daca esti la oras sau pe sarma daca esti la tara.Trebuie sa fie un loc uscat, putin la umbra dar fara umezeala deoarece poate face mucegai.
Daca nu merge presara bicarbonat de sodiu pe ea si apoi inchide-o ermetic. Sper ca te-am ajutat.