| Claraaaaa16 a întrebat:

Am o problemă foarte mare, zic eu. Am 16 ani şi imi cade părul, plus ca il am si foarte rar. Nu stiu ce sa mai fac, am încercat mai multe şampoane diferite, crezând ca este din cauza unora dar degeaba, de balsam nici nu mai zic, chelesc. Am folosit si ulei de ricin cu cocos dar fara folos. Mereu cand imi prind coadă imi vine să plang. Ajutati-ma poate ati trecut si voi pe unde trec eu. O sa va fiu recunoscatoare. Mulţumesc

12 răspunsuri:
| Hexiled a răspuns:

Si mamei mele ii pica destul de mult parul, a cumparat din farmacie un sampon Alpecin, acum nu ii prea mai cade, dar l-a folosit o perioada buna de timp

| Claraaaaa16 explică (pentru Hexiled):

O sa imi iau si din asta, chiar o sa il incerc. Iti multumesc

| NadarraXD a răspuns:

La fel patesc si eu. Mie doamna doctor mi-a recomandat Parusan si comprimate efervescente Zinkit, dar la fel cade. nu stiu ce sa fac. Poate e pe cale hormonala

| Claraaaaa16 explică (pentru NadarraXD):

Probabil. Eu parca nu mai am incredere in şampoanele astea. Ţin sa cred ca toti avem o perioada din asta si dupa nu o sa se mai intample. Faza este ca ma dau si cu placa, poate si asta sa fie o problema?

| AlinaInk a răspuns:

Incearca sampoane bio, gasesti pe http://www.naturway.ro/
Au si contra caderii parului.

| Claraaaaa16 explică (pentru AlinaInk):

Mulţumesc mult. Sper sa ma ajute.

| Michaella004 a răspuns:

Drag mea, imi pare foarte rau. La mine cade la fel foarte mult si a ramas cam putin fata de cum era înainte. Problema mea e ca eu sunt foarte stresata, pentru ca am avut examene importante, apoi nu stiam daca ma vor accepta la gimnaziu si tot asa mai departe. Daca ai aceeasi problema ca la mine, nu ai cum sa o repari.

| Claraaaaa16 explică (pentru Michaella004):

Nu sunt stresată, pur si simplu imi cade. Ma gandesc ca este o perioada in care imi cade si dupa iar o sa imi creasca. Sau poate mi se regenereaza, asa mi-au zis parintii.

| Michaella004 a răspuns (pentru Claraaaaa16):

Poate si asta e cauza. Coincidență ca si eu am 16

| Claraaaaa16 explică (pentru Michaella004):

Uoff,înţeleg. crying Mulţi inainte.

| AlyBlueBell a răspuns:

Iti recomand Anacaps capsule de la Ducray, urmeaza 3 luni tratament cu aceste capsule cate 1 pe zi. Tot la Ducray gasesti si tratamente contra caderii parului, Chronostim asociat cu sampon Anaphase. Succes.

| Claraaaaa16 explică (pentru AlyBlueBell):

Chiar o să încerc, mulţumesc