| anonim_4396 a întrebat:

Buna, am o problema si eu.
Am undeva in jur de 1, 65 inaltime maxim si sunt super slaba, ideea este ca de la brau in sus, parca as fi schelet, nu am sani, abdomen mic si brate subtiri. Parca am constitutie de fetita mica. A mai intampinat cineva problema asta? O fi din cauza ca sunt slaba? Daca reusesc sa ma ingras ma voi schimba sus? La sala se poate rezolva? Pentru ca altfel nu ma pot ingrasa deloc.

9 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Eu am trecut de la 75B push up si nu statea strans ci normal laughing la 80C si imi ieseau pe afara laughing am avut inclusiv sutien 80D laughing la un anumit model deci daca pui pe tine cresc si eiwinking treaba e ca o sa fii si tu mare pe latime, deci ai grija ce iti doresti.
Am o amica 1.7m si era gen 58kg, deci slaba, sani f mici, acum e cupa D dupa nastere, adevarat ca a pus si ea la burta si spate are cam 70 kg dar inca arata bine, nu vrea la 60 kg ca sa nu ii scada sanii laughing era f complexata.

| mdc98 a răspuns (pentru alina2k18):

Pai asta imi doresc. Sa fiu mai mare pe latime. Sa nu mai am constitutie de copil laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce ai mă retardule, te plictisești?

| unu3doi2trei1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Așa face el de obicei, uită-te pe profilul lui la răspunsuri.

| unu3doi2trei1 a răspuns:

Dacă vi dintr-o familie de oameni slabi, așa vei fi și tu. Se moștenește. Ca să te îngrași, cel mai simplu e să mănânci în surplus caloric, mai mult.

| 22anirolF a răspuns:

Am aceeași problemă...

| Cqarina a răspuns:

Depimde si de cati ani ai. Dar da, sani se maresc daca te ingrasi, dar ai grija ca nu e bine sa fi grasa.
Daca manamci mult si mai ales seara te ingrasi imediat, dar dupa se poate sa vrei sa dai jos si sa nu mai poti

| zattech a răspuns:

Surplus caloric, o programare la nutriționist

| AlexSiPunct a răspuns:

Poti sa incerci sa faci sala dar tot o sa trebuiasca sa mananci mai mult decat consumi. Incearca sa mananci in fiecare saptamana cu 100-200 de calorii mai mult decat saptamana precedenta si in vreo 6 luni ar trebui sa pui ceva.