| Anonimm100 a întrebat:

Am o problema. Vine caldura si vreau sa port si eu pantaloni scurti ca orice om normal dar nu pot pentru ca am celulita la greu... Am cateva kg in plus la picioare si fese dar nu ma deranjeaza. Imi place forma corpului meu dar celulita e dezastruoasa. Stiti cumva o metoda nu prea durabila ca sa scap cat de cat de ea? Poate o crema de la farmacie, ceva. Ce ati incercat si v-a ajutat? Multumesc. happy

Răspuns Apreciat de Editori
| nugasescusernameliber a răspuns:

Celulita nu este o catastrofa de care sa nu poti scapa, insa daca vrei sa scapi rapid, lupta pe toate fronturile cu ea.
Incepe prin sport, fa orice activitate iti place tie, sau pur si simplu mers alert pe jos.
Masaje si impachetari. Poti sa-ti faci masaj prin ciupituri, framantari in fiecare seara in timp ce vezi un film, impachetari cu zat de cafea, alge, creme pe baza de ardei iute. Dusuri exfoliante, adica amesteca cu gelul de dus faina de malai sau zad de cafea.
Si nu in ultimul rand, alimentatia! Poti face cat sport vrei, sauna, exfoliere, etc. celulita pleaca din interior. Deci adio zahar, prajeli, fast food, grasimi, alcool, o perioada.

| Anonimm100 explică:

Multumesc! Voi incerca ce mi-ai propus happy

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista creme care sa te scape de celulita!
Cremele astea minuni se vad naivilor pe bani buni, dar ceea ce fac este doar sa hidrateze pielea.
Acum intelege si singura de ce nu functioneaza o asemenea crema, iata explicatia mai jos:
Celulita este un "bob mic de grasime" care creste printre fibrele musculare. Acum, singurul lucur ca sa scapi de celulita, este sa te apuci serios de sport, sa "topesti" acele bobite de grasime si picioarele vor arata frumos, fara celulita.

| Anonimm100 explică (pentru Violleta2022):

Da, asa ma gandeam si eu laughing. Mersi big grin

| Ririru a răspuns (pentru Anonimm100):

Buna,

Eu cred ca orice crema te ajuta, bine, poate nu crema in sine dar masajul da. Eu am primit cadoul o crema anticelulita( desi n-aveam asa multa) de la Avon, cea noua, m-am dat cam in fiecare zi 2 saptamani si sa stii ca se vad rezultate.

Dar ce spune Jasmina este foarte adevarat, mai mult te-ar ajuta sportul, dar nu strica sa te dai si cu o crema in plus.

https://ro.pinterest.com/......arch/pins/

Poate o sa-ti fie de folos linkul happy

Răspuns utilizator avertizat