| Rox1997 a întrebat:

Bună, am părul natural drept și când mi-l fac ondulat sau creț in 15 minute il am la loc drept.
Ce aș putea folosi pentru a-mi rezista buclele? (in afara de fixativ*le-am folosit pe toate*)

4 răspunsuri:
| AlinaBalan2000 a răspuns:

Ce fixativ ai?

| GabrielaJust4Fun a răspuns:

Dacă vrei bucle încearcă cu bigudiuri. Și nu mai folosi placa de păr că e păcat de părul tău natural și frumos. Puneți bigudiuri pe păr, strângele bine și leagați parul sus ( cu tot cu bigudiuri) faci asta cu un batic, le legi și dormi cu ele așa. Rezultatul? A doua zi o să-ți stea niste bucle de nici la salon nu ai văzut. La mine au rezistat și 2-3 zile. De preferat este să faci asta după ce ai făcut baie pe cap. Dar... încearcă

| Rox1997 explică (pentru GabrielaJust4Fun):

L-am facut pe paie, moate. ar nu rezista nici 30 de min

| AlinaBalan2000 a răspuns (pentru GabrielaJust4Fun):

Toti folosesc chiar si la salon folosesc placa sau ondulator deci nu este o problema