| vanessavane a întrebat:

Am parul natural saten inchis si as vrea sa ma fac cu nuantatorul LONCOLOR trendy colors nuanta N1-negru Chillout. Stiu ca nuantatorul se da peste parul vopsit, are ceva daca ma dau pe parul natural? P.S. Am o verisoara micuta are 13 ani si vrea sa o fac si pe ea cu nuantator este la fel ca mine la par chiar putin mai inchisa si vrea sa o fac cu aceeasi nuanta adica negru Chillout. Pe plic scrie ca nu este recomandat pentru persoanele sub 16 ani de aceea nu stiu ce sa fac... Daca dauneaza cumva sau nu stiu mai ales la varsta ei va rog sa-mi spuneti ca sa stiu sa nu o fac. Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| Oxanna a răspuns:

Buna! Si eu am fost data cu nuantator (sunt satena si m-am vopsit roscata) si pe parul nevopsit, si a iesit frumos, uniform. Cat despre verisoara ta, cred ca e prea mica pentru a se vopsi, nu ca i-ar dauna sau ceva. Mai bine asteapta inca 2-3 ani pana sa o vopsesti si pe ea.