| Mirela27 a întrebat:

Am parul vopsit roscat si as vrea sa il vopsesc turcoaz.Iese fara sa il decolorez?

Răspuns Câştigător
| asdfq a răspuns:

Depinde si de timpul in care ai lasat substanta pe par. mai bine te decolorezi. spoiler allert: turcoazul se va transforma in verde alga dupa 3-4 spalari. bafta

5 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Nu iese. Dintr-o nuanta mai inchisa nu vei scoate niciodata o nuanta mai deschisa asa cum o vrei tu fara decolorare. Iar de la rosu la turcoaz e cale lunga.

Poti incerca un test pe o suvita de par, cum a sugerat Godess, insa mai mult ca sigur nu iti va iesi ce doresti.

| Goddess23 a răspuns:

Nu iese daca e acel turcoaz mai deschis iar roscatul tau e mai inchis, depinde si de calitatea vopselei si de gradul acesteia de acoperire. Poti face intai un test pe o suvita de par si lasi maxim din timpul indicat pe prospect si daca iti place cum iese atunci continui.

| Mirela27 explică (pentru Goddess23):

Multumesc mult pentru sfat

| asdfq a răspuns:

Nu exista vopsea turcoaz. E doar nuantator si nu poti sa il pui peste par vopsit fara decolorare pentru ca iti va esi un fel de verde apa de canal.

| Mirela27 explică (pentru asdfq):

Nu a iesit nimic, nu se observa nici o schimbare

| asdfq a răspuns (pentru Mirela27):

Depinde si de timpul in care ai lasat substanta pe par. mai bine te decolorezi. spoiler allert: turcoazul se va transforma in verde alga dupa 3-4 spalari. bafta