| daniela1107 a întrebat:

Bună! Am primit cadou un ceas superb însă îmi este mare brățară, am privit câteva tutoriale care m-ar putea ajuta la ajustarea sa însă nu vreau sa risc să-l zgârii. Îmi puteți recomanda un loc sau pe cineva din Brăila?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poti incerca la o bijuterie, unde se fac reparatii de bijuterii sau unde se schimba bateriile de ceas.
Incearca in Bariera calarasi, in statia de autobuz care vine din Viziru, unde sunt magazine, la Reparatii bijuterii Aur, langa Agentia de turism Transmarian.
Sau la bijuteria de pe str dorobanti, in curba unde-i magazinul Profi. Stiu ca-i o bijuterie veche acolo care repara si confectioenaza bijuterii, pe aceeasi parte cu Profi (nu cea de vis a vis).

| sierra1 a răspuns:

Caută ceasornicăria aia din centru - rezolvi instant!

| badpanda a răspuns:

Orice ceasornicar modifica bratari in 5 minute, si are toate sculele speciale necesare.