| Anca95 a întrebat:

Am probleme cu tenul deoarece este foarte gras, am porii dilatati, foarte multe puncte negre si de o bucata de vreme imi ies foarte mult cosuri sub piele care ma dor foarte tare+ ca am si semne de la acnee.Am auzit de crema Normaderm de la Vichy.Ati incercat-o? Este buna de ceva?

6 răspunsuri:
| Vichtory a răspuns:

Buna, trebuie sa-ti schimbi prosoapele la 2-3 zile, sa iti speli fata de minim 3 ori pe zi, sa o hranesti. Trebuie sa fii atenta la ce mananci, de la mancarea praita, grasimi ies foarte multe cosuri.
Foloseste crema "клирвин" se citeste clirvin, vezi in farmacie poate alt ceva daca nu o gasesti pe aceasta, daca e cazul apeleaza la un dermatolog.
Multa bafta.
Puuup soare*

| bestia a răspuns:

Un blog care trateaza problemele de greutate ale tinerilor. Diete si sport, gratuit pe http://dietapentru20.wordpress.com/

| mixxjim a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa mergi la un dermatolog, sa-ti faci si niste analize, poate fi o dereglare hormonala. ceea ce e la exterior, pe pielea noastra, e deseori reflectarea a ceea ce este in interior, poate fi o problema din interior de fapt. ai grija putin si la ce mananci, fara grasimi, fara cioco multa, fara sucuri, mai ales gazoase, si mai ales negre la culoare, fara cafea. si orice organism reactioneaza in felul sau, daca a avut efect ceva la cineva nu e obligatoriu sa aiba acelasi efect si la altcineva. sanatate!

| jacobtim44 a răspuns:

Vezi Aici http://ingrijireatenului.cabanova.com/cosmetice-ingrijire-ten.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute

| zozoMik a răspuns:

Buna
Uite ce iti recomand eu happy in cazul in care nu poti vizita un medic dermatolog( ceace ar fi cel mai indicat) :
~Este foarte importannt sa iti curti tenul, astfel incat este negesar sa te speli de 2 ori pe zi, dimineata si seara( sa nu crezi ca daca te speli de 100 ori pe zi faci un lucru bun, ci dinpotriva)...in cazul in care folosesti machiaj, iti recomand un demachiant bland. ( astfel se previne astuparea porilor si aparitia pustulelor)

~Nu prea este indicat ca dupa aparitia pustulelor, sa le atingi cu mainile, sau sa le storcihappy

~Bea cel putin 8 - 10 pahare de apa pe zi, lichidele ajuta la indepartarea toxinelor din organism.

~Evita sa consumi in exces ciocolata si prajelile:*

Tine la frigider o sticla cu apa rece si stropeste`ti fata de 3-4 ori pe zi. Apa rece nu numai ca iti va da senzatie de prospetime, dar va intari porii.

Un remediu eficient pentru tenul gras este castravetele racit. Razuieste fin un castravete sau toacal intr-un blender pana se formeaza o pasta. Racestel la frigider. Aplical pe fata si mentineti-l timp de 15 minute. Indeparteaza`l cu apa rece. Pentru a obtine cele mai bune rezultate, repeta procedura de doua ori pe saptamana, pe un ten curatat in prealabil.
Cam atat happy si eu am probleme cu tenul happySfat de la mine: nu mai incerca toate cremele posibilelaughingmai rau facihappy
Succes! si sper ca ti-am fost de ajutor!

| sKuMpy52 a răspuns:

Salut! si eu aveam aceeasi problema cu acneea si tenul gras dar un dermatolog mi-a recomandat crema Brevoxyl. Este foarte buna se aplica pe zonele cu acnee de vreo 2 ori pe zi, in special seara la culcare, iar a doua zi se spala. Se gaseste la farmacii. Sper ca te-am ajutat :d