| Marina_Daniela_1992 a întrebat:

Am probleme cu tenul, e uscat și nu e nimic strălucit..nu am folosit niciodată fond de ten sau alte porcării. Am încercat niște măști pentru ten uscat dar nu m-au ajutat cu nimic. Am mai fost la dermatolog dar nimic, ce sa fac?

14 răspunsuri:
| MMadalina a răspuns:

Cum adica ai fost la dermatolog si nimic?
Dermatologul ce ti-a zis? Daca el nu ti-a recomandat nimic inseamna ca tenul tau este in regula.

Sanatate!

| Marina_Daniela_1992 explică (pentru MMadalina):

Ma refeream ca nu m-a ajutat la nimic. happy

| RAY a răspuns:

Miere de albine, pe mine m-a ajutat

| GabiDumitrescu a răspuns:

Ulei de cocos.

| Marina_Daniela_1992 explică (pentru GabiDumitrescu):

E bun? Sau e un mit de pe net?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Marina_Daniela_1992):

Nu e nici un mit, e bun la o gramada de chestii, de la lubrifiant intim la produs de intretinere a pantofilor din piele. Pe linga hidratarea pielii ajuta si la diverse iritatii. Nu stiu de miturile de pe net, eu unul l-am folosit in toate scopurile mentionate aici si e de nota 10. P.S. Poate fi folosit inclusiv pentru prajit cartofi/oua/etc!

| Furnicuta000 a răspuns:

Tu stii ca tenul uscat nu se rezolva cu o simpla masca, nu? laughing
Daca vrei sa nu il mai ai uscat va trebui sa il hidratezi ZILNIC cu crema hidratanta, pentru TOATA VIATA probabil. Tenul uscat daca nu este ingrijit formeaza riduri mai repede asa ca ai grija de el

| Marina_Daniela_1992 explică (pentru Furnicuta000):

Nu știam deloc. Nu știu ce crema să folosesc.

| GirlOnline81 a răspuns (pentru Marina_Daniela_1992):

"Nu știu ce crema sa folosesc."

Pe lângă acid hialuronic, iti recomand sa introduci in rutina ta zilnica produsele Cerave. Low budget, dar excelente.

| Marina_Daniela_1992 explică (pentru GirlOnline81):

Sunt bune? Le-ai încercat?

| GirlOnline81 a răspuns (pentru Marina_Daniela_1992):

Folosesc Cerave de ceva timp și da - chiar ajuta de minune la hidratarea tenului uscat.

| Adry05 a răspuns (pentru Marina_Daniela_1992):

Produsele Cerave chiar sunt bune și destul de accesibile ca preț

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă nu bei măcar 2 litri apă pe zi, ar fi bine să. Hidratarea pielii vine în primul rând de aici, cred. Desigur, sunt și alte chestii...