| dulcikata17 a întrebat:

Am si eu nevoie urgenta de o metoda pentru epilare pe picioare,zona intima,maini,PRIM SMULGERE, am incercat cu ceara n-a mers, am incercat cu benzi depilatoare veet simteam ca MOR si nici un fir nu s-a luat din zona intima, CE NAIBA MAI POT FACE? La cosmeticiana n-am unde

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-ti mai ramane decat rasul cu aparatul de ras/barbierit.
Este simplu, comod si usor de facut acasa.
Ai mare grija sa nu te tai!
Nu uita sa te freci in prealabil cu un burete luffa, ca sa elimini si pielea moarta si dupa ras, sa te dai cu o crema nivea.

| romeo78 a răspuns:

Las mesaj privat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Epilator electric sau epilare cu zahar.

| MadalinG99 a răspuns:

Incearca cu masina de tuns apoi cu benzile epilatoare.

| AlMaDi a răspuns:

Eu nu cred ca in zona intima ai folosit ceara si nu ai smuls nici un fir de par.
Ceara este de mai multe tipuri:
- eu pentru zona intima, folosesc ceara traditionala, aceea ce o incalzesti pe foc si dupa folosescti o spatula, sa o intinzi pe zona pe care o doresti epilata;
-pentru maini, eu folosesc ceara de unica folosinta, aici ai nevoie de un aparat care incalzeste rezerva de ceara si dai cu acel aparat pe zona cu par si dupa iti trebuie niste benzi pentru a smulge ceara; (eu asa am aparatul: https://www.tpb.ro/......free.html)
-iar pentru picioare, folosesc un aparat electric, dar poti folosi oricare din cele doua metode cu ceara de mai sus.

De tinut minte, cu acel aparat cu ceara de unica folosinta, in zona intima nu iti recomant.
Poti sa faci si niste vanatai cu aparatul ce foloseste ceara de unica folosinta, din cauza ca nu tragi cum trebuie sau nu lipesti benzile cum trebuie.

| runtyhypnotist a răspuns:

Cauta pe Youtube epilare cu ceara din zahar, e ca si cea cu ceara simpla, dar mai eficenta, ajuta la indepartarea definitiva a firului de par si nu e nici la fel de dureroasa

| Emanuelchiriac a răspuns:

Pai. De ce nu folosesti bigu mai ales unu bun original gillette. Sau daca nu ia sperma de la prietenul tau amesteca cu mirere si baga pe un servetel umed apoi treci la treaba ori si cum asta sper sa reușești

| aimullah123 a răspuns (pentru Emanuelchiriac):

Ce rahat sa faca cu sperma?
Spui numai tampenii.
Doamne fereste!