| سشغع_ظشیشب_1994 a întrebat:

Am si eu o întrebare, am fost bruneta si m-am făcut blonda. Si îl am cam ars pe la vârfuri. Ce as putea face sa se regenereze? Si încă ceva, trebuie sa mă tund? Am parul pana la cot.

4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Varfurile nu se regenereaza. Poti cel mult sa le maschezi cu un ulei de par leave-in sau sa le hidratezi cu diferite masti cu uleiuri sau cu balsam.

| alina2k18 a răspuns:

Tunde cat e degradat, pentru ca pe langa faptul ca arata neingrijit si urat nici nu creste cum trebuie.
PLus un serum bun si un sampon pentru par blond si o masca la fel.

| Lusiana_Rusu_1999 a răspuns:

Foloseşte ulei de ricin, măşti cu ou, foloseşte produse naturiste şi tunde-l puţin la vârfuri, doar puţin, se va regenera

| rox2610ana a răspuns:

Acelasi lucru l-am facut si eu. pana nu m-am tuns de 4 ori, parul meu nu si-a revenit. l-am tuns de 4 ori la un anumit interval de timp ca sa scap de partea decolorata, pentru ca era foarte ars. Incearca totusi sa-ti iei de la farmacie vitamina A si E +ulei de ricin sa-ti faci masti o data pe saptamana macar.