| Grimalkin a întrebat:

Buna happy Am si eu o intrebare. Ce pantofi cu toc as putea sa port avand in vedere ca am 14 ani, in jur de 1, 70m si am picioare lungi si subtiri? >: mersi.

7 răspunsuri:
mariana
| mariana a răspuns:

Poti fi eleganta si cu pantofi fara toc, trebuie insa sa alegi un model care sa te avantajeze si sa se asorteze cu accesoriile pe care le vei purta.
Fiindca esti foarte tanara, eu as opinia pentru pantifi de culoare rosie, care s-ar asorta f. bine la rochia ta, ori daca iti plac, poti sa-ti iei si argintii, insa cred ca mai bine ar fi rosii, la fel poseta si colierul pe care-l vei purta, pentru a avea o imagine mai aparte.
Tocurile pe langa ca, sunt incomode si afecteaza, cu timpul coloana vertebrala, nici nu-ti sunt necesare pe considerentul ca esti inalta la varsta ta si avand picioarele mai subtiri si lungi nici nu cred ca ti-ar sta bine pantofii cu tocuri.
Sa alegi pantofi comozi, care sa nu te stranga, pentru a te simti bine si a putea sa dansezi toata seara. Eu iti doresc petrecere frumoasa, multa sanatate si sa te simti bine in pielea ta, acesta fiind lucrul cel mai important.
Nu trebuie sa te incalti cu pantofi cu tocuri pentru ca asa este moda, moda s-o alegi in raport de ce ti se potriveste tie si atunci sunt convinsa ca vei arata nemaipomenit.

| PuяpℓeMusic a răspuns:

Buna!
Eu am cam 1. 68:d:d si nu port tocuri...chiar daca mi-ar placea. MI se pare ca arat prea inalta pe tocurisad

| Grimalkin explică:

Nici eu nu prea vreau tocuri pentru ca mi se par incomode. Stilul meu e sport si pe tocuri ma vad ca o rata laughing. Am o rochita din satin, foartefaina, neagra, cam pana la genunchi, de la talie are si voal negru peste, si are o dunga subtire argintie jos. Mi-ar placea niste balerini, ceva, dar nu am gasit nimic mai elegant

| andreea7520 a răspuns:

Toc de 7-8 cm, ba chiar 9-10 happyCu botine ti-ar sta mai bine, pentru ca esti slababatting eyelashes

| Ancutsa a răspuns:

Buna :*!

wooow ce-ti trebuie tocuri? :O
La inaltimea ta? Eu am tot 14 ani si am 1, 50 blushing
eu chiar am nevoie de tocuri. Ai putea sa porti niste balerini ceva, esti destul de inalta :*

pa`pabig hug

| Brotacelu a răspuns:

Pantofi la care masurarea tocului sa dea cu minus: -1 cm, -2 cm, -3cm... laughing)

Serios vb cred ca ceva cu maxim 6 cmwinking
Distractie placuta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uau;). Esti inalta, nu ai nevoie de tocuri;). Daca neaparat iti doresti sa porti, iti recomand tocuri joase si nu din alea cui.Nu uita sa alegi pantofi comozi;)
http://shopping.flu.ro/files/clients/4/4/productdiscount1682.jpg
http://www.theavisconti.ro/Pagini/tocjos/surse%20tocjos/STV_0556.jpg
http://www.pantofi.org/wp-content/uploads/2009/11/pantofi-toc-mediu.jpg
http://www.pantofi.org/wp-content/uploads/2009/11/comozi.jpg
http://www.fashionup.ro/......_mediu.jpg in genul asta;).