| dilayla0 a întrebat:

...am si eu o mica problemuta : mi se murdareste parul foarte repede (spre exemplu daca azi ma spal pe par maine deja este uns si mi se murdareste in 3 zile ca la altele intr-o saptamana) stiti voi ceva metode? sau stiti ceva sprei care se aplica la radacina parului sau ceva de genu'?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Spala-te mai des. Eu ma spal la doua zile. Eu sunt batran si in viata mea am aplicat zeci de metode. Nu merge nimic. Spalatul mai des si gata.

| deniidoll a răspuns:

Si eu patesc exact la fel dar am rezolvat problema... fii atenta astia sunt pasii : 1) te speli pe capcu samponul limpeszesti bine 2) este de la balea un sampon care de asemenea are pigmenti de culoare si face parul sa straluceasca si sa aiba un aspect de parca ai fi venit de la coafor se gaseste la dm si este intr-un tub big grin 3) este ceva sampon/balsam care se numeste placenta se gaseste la farmacie sau la angrouiri deoarece nu este firma romaneasca tongue este de 2 feluri intr-o cutie verde sau rosie, eu o folosesc pe cea verde are extract de grau si alte minerale vitamine chestii, care hranesc parul il fac sa nu se murdareasca asa repede si este usor de descalcit happy si de asemenea sa nu folosesti fixativ gel de par si din astea pentru ca si asta ar fi un motiv pentru care se murdareste asa repede big grin :* sper ca te-am ajutat love struck funda?!