| Florentina9210 a întrebat:

Am si eu o problema. Cand ma epilez, ma doare foarte tare, este a doua oara cand o fac si durerea este la fel. Am pielea foarte fina.
Ce imi recomandati sa dau inainte de epilare pe piele, pentru ca durerea sa fie mai moderata?

Răspuns Câştigător
| Blackrose4 a răspuns:

Bună!
Înainte de procesul de epilare trebuie să te hidratezi foarte bine, foloseşte o cremă pentru piele sensibilă sau un unguent, ceva foarte hidratant.
După ce te-ai epilat aplică un gel după depilare care îți calmează şi îți revigorează pielea. Cei de la Farmec au un gel de acest gen, este foarte bun.

7 răspunsuri:
| annakarenina a răspuns:

Cu o seara inainte de a te epila, ar fi bine sa iti faci dus cu apa calda, sa iti dau cu crema hidratanta, iar cu o ora inainte, sa iti faci din nou un dus cu apa calda pentru a avea porii deschisi, ar ajuta sa nu te mai doara atat de tare. Depinde si ce utilizezi pentru a te epila, cel mai dureros este cu epilatorul, si cel mai bine cu ceara refolosibila (presupun ca nu doresti sa utilizezi lama si oricum nu este bine).

| Florentina9210 explică (pentru annakarenina):

Cred ca sunt eu prea sensibila. Folosesc epilator. Am ales aceasta optiune, deoarece nu voiam sa mai continui cu crema, deoarece intr-o saptamana imi crestea la loc. Eu voi pleca in vacanta peste putin timp si as vrea sa am picioarele frumoase mai mult timp.

| razvanel112 a răspuns:

Buna, Incearca ulei de la hot depil pentru inainte de epilare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Neahh,nu ai ce face, doar sa-ti ingrosi pielea.

| geohny a răspuns:

Buna! Poti merge la farmacie sa iti iei o crema sau un unguent cu anestezina. Spune-le farmacistelor pentru ce vrei sa folosesti crema si ce iti recomanda. happy

| Florentina9210 explică (pentru geohny):

Ok. Asa voi face. Multumesc mult! happy