| foxy_5403 a întrebat:

Am si eu o problema, mai nou, cu matreata.Am folosit sampoane anti matreata ca: head&shoulders anti caderea parului si matreata pentru femei. Dar azi m-am trezit ca ninge din parul meu.Nu inteleg ce sampon sa folosesc. Spuneti-mi tratamente naturale pentru matreata, simple.

Răspuns Câştigător
| Ambassaderåd a răspuns:

Salut! tratamente.sunt cele de masare a scalpului.si cel ce il poti rezolva foarte repede e stresul. caci se manifesta si la unii in felul tau. de pilda si eu am si ma spal cu -head&shoulders - cel normal si la fel ninge laughing. asta e. stres. relaxare. o muzica buna.fi nepasatoare.

4 răspunsuri:
| Minnie a răspuns:

La mine a functionat f bine samponul pentru copii. Vindeca matreata dupa cateva spalari si nici nu mai reapare daca te vei spala numai cu sampon de copii si nici de balsam nu mai ai nevoie ca nu incurca parul.

| LaLaura a răspuns:

Una
eu m-am luat de la farmacie ( sunt mult mai bune de cat cele vandute in magazine ) de la petrole hahn - stop pellicules intensif il am de vreo 2 saptamani si nu mai am matreata si nu e scump 14 lei
sper ca te-am putut ajuta.

| ASIGURATORUL a răspuns:

Incearca Kertyol de la Ducray

| coralia_5862 a răspuns:

Hmmm eu am avut aceeasi problema cu aceleasi sapoane laughingrolling on the floor dar stiu ce sampon iti trebuie mie mi-a mers :X:X eleseve pe roz big grin dar sa nu cumva ca iei pe mov deoarece daca acum ninge din parul tau va fi viscol mai tarziu laughing) deci elseve pe roz ...tratamente naturiste...incerca cand te speli pe cap sa iti dai cu putina sare din aia mare si dupa cand te clatesti si dupa sampon si dupa sare te clatesti cu apa rece iti va da si un plus de volumwinking sper ca te-am ajutat happy