| MariaBratu a întrebat:

As avea nevoie de niște sfaturi sincere, ieri m-am vopsit la salon, inițial am vrut sa ma fac gri ombre dar nu a ieșit, a ieșit un blond și nu prea îmi place, as vrea sa știu dacă a folosit cineva șamponul L’Oréal Professionnel Serie Expert Silver pentru neutralizarea culorii galben și trecerea ușoară la culoarea gri, am citit despre acesta și conține și un pigment mov, imi este puțin frica sa încerc chiar dacă tipa de la salon mi-a recomandat acest produs, cum as putea sa scap de blondul din par se vede cam aiurea, oare ajuta acest sampon? Și în cât timp as putea sa ma vopsesc la loc, sa ajung la nuanța mea naturala, șaten? Vreau răspunsuri sincere va rog. Cel mai bun răspuns primește fundă!

2 răspunsuri:
| Kajun a răspuns:

Poți incerca, nu are ce sa se întâmple dar ai grija cum îl utilizezi că s-ar putea sa ramai cu pete in păr. Mai poți incerca un șampon de la Inebrya sau Fanola No Yellow sa scapi de petele galbene din par.

| MariaBratu explică (pentru Kajun):

Dacă folosesc șamponul înainte cu câteva zile sa ma vopsesc iar are ceva? Trebuie sa ma decolorez ca să ajung din nou la nuanță mea?