| inger02 a întrebat:

as vrea ceva remedii naturiste pentru par. ce sa folosesc pentru a da volum parului, pentru regenerarea lui? ceva produse daca stiti? orice sa fie util si nu foarte scump. funda si vot la restul!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oua-tratament contra varfurilor despicate :pune intr-un pahar putina apa fierbinte, adauga ulei de rozmarin si lasa sa se raceasca. La final, amesteca un ou in compozitie si masca pentru par este gata!
Papaya -tratament anti-matreata.Alege un fruct de papaya bine copt, decojeste-l si arunca samburii. Adauga o ceasca de iaurt si amesteca pana cand compozitia se omogenizeaza. Intinde-o pe toata suprafata parului si las-o sa actioneze 30 de minute.
Bere-pentru par matasos
Cand vrei sa-ti revitalizezi parul si nu ai prea mult timp la dispozitie, cea mai la indemana varianta este berea. Pur si simplu imbiba parul in bere si da-i putin timp sa patrunda in firele capilare. La sfarsit, clateste si bucura-te de rezultat - vei avea un par stralucitor si matasos.
Ulei de masline- pentru hidratare
Incalzeste foarte putin uleiul de masline, adauga un strop de suc de lamaie si maseaza parul cu aceasta compozitie, de la jumatatea parului pana la varfuri, dupa ce te-ai samponat.
Daca ai parul gras, evita radacinile, caci te vei alege cu un aspect imbacsit. Acopera capul cu un prosop si asteapta 30 minute, apoi spala-l cu sampon din nou.
Miere-masca pentru par uscat
Amesteca doua lingurite de miere, doua galbenusuri si o lingurita de ulei de masline. Vei obtine o masca ideala pentru parul uscat, recomandata saptamanal.
Pentru volum mergi pe vechiul truc de a-ti usca parul cu capul in jos. Deasemenea, incearca bigudiurile, ondulatoarele si periile rotunde pentru a-ti face bucle.
Culoarea adauga volum parului. Cateva suvite, strategic plasate, care sa reflecte lumina, creeaza o iluzie optica de par mai bogat decat in realitate.

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| corinusdeplus a răspuns:

Mai mult volum: Şapte trucuri profesioniste
O regulă de aur pentru utilizarea produselor pentru părul fin: mai puţin înseamnă mai mult!

Devreme ce şamponul acţionează asupra întregului tău, foloseşte întotdeauna pentru părul fin şampoane pentru volum

Deseori se poate întâmpla să nu-ţi poţi descurca părul fără folosirea unei loţiuni speciale. Această practică poate duce la pierderea oricărei şanse de a mai obţine volum la baza părului. Te poţi asigura că asta nu se întâmplă dacă aplici balsam numai pe vârfurile care au nevoie de aşa ceva

Părul fin se îngraşă destul de repede, iar volumul părului tinde să dispară rapid. Astfel, se recomandă spălatul şi coafatul zilnic. Dacă ai un şampon pudră bun, mai poţi sări câte o zi din când în când. Pudra usucă şi absoarbe grăsimea din păr, reduce strălucirea la baza firului de păr şi produce mai mult volum

Profesioniştii în îngrijirea părului au în mânecă cel mai eficient truc de frumuseţe pentru părul fin: şuviţarea. Decolorarea şuviţelor de păr face suprafaţa părului mai aspră, ceea ce duce la un volum mai mare. Şuviţele în sine contribuie şi ele la aspectul de mai mult volum deoarece îmbogăţesc vizual aspectul părului

Dacă îţi faci o cărare diferită în păr de fiecare dată, atunci ai găsit un alt truc pentru a crea mai mult volum. Chiar şi o distanţă de un centimetru orientează diferit rădăcinile firelor de păr şi oferă părului tău mai mult volum la bază

Soluţiile care conţin silicon sunt elixiruri magice, care vor aduce un luciu imediat părului tău. Acestea pot fi folosite şi pentru părul fin cu condiţia să fie aplicate strategic pe şuviţe individuale sau la vârfuri. Această metodă dă naştere celor mai strălucitoare efecte de luciu, fără a încărca părul.http://www.schwarzkopf.ro/......volum.html Cauta si aici poate te ajuta cu ceva unele trucuri sau sfaturi.

| IStoleUrBrain a răspuns:

Buna!
Eu am un produss` de la Avon, din gama Avon Naturals.
Este spray si este foarte bun. Uita, te prin catalog si iti poti comanda daca iti place`happy

| alex161090 a răspuns:

Cauta in farmacii Revalid este un sampon pana in 30 lei si este foarte bun

| Dunaeduard a răspuns:

Buna.eu iti recomand samponuri de par... wash go pentru femei el iti va da volum parului

| Aadrianaa a răspuns:

Galbenusul de ou, la mine chiar a mers