| SkumpikaMiKa a întrebat:

As vrea sa devin reprezentanta Avon dar vreau ca cineva sa-mi explice un pic cum sta treaba aici.Adica ce beneficii am, cum plasez comanda, cand platesc si unde.toate detaliile necesare.Va multumesc, dau funditatongue

5 răspunsuri:
| fif2002 a răspuns:

Pe www.claudia09avon.eu ai toate detaliile necesare si daca te inscrii acolo si esti activa in fiecare campanie pana la sfarsitul anului poti castiga un netbook Toshiba.

| KiDdUtZa a răspuns:

Buna! Sa stii ca si eu am vrut sa fiu reprezentant Avon dar apoi cineva mi-a spus de Orriflame.La Avon numai daca comanzi de 120 lei primesti 15% reducere in schimb la Orriflame daca comanzi de 50 lei primesti 15% reducere si daca comanzi de 120 lei primesti 23% reducere plus cadou.Mai mult avantaje ai la Orriflame. Daca vrei sa devii reprezentant add:beautiful_song31

| dececitestiasta a răspuns:

Buna.
in fiecare campanie (care dureaza 3 saptamani) trebuie sa ai comanda de minim 120 lei pentru a primi discount (reducere) de 15 %.
comanda se pune pe internet,pe site-ul avonului,unde vei avea un cont, vei primi un nr de reprezentant, si o parola. www.avoncosmetics.com
beneficii :cum am mai scris, vei primi reducere pentru factura ta.asta nu inseamna ca vei primi prin posta, pe card sau in alte feluri banii.sa zicem ca ai comanda de 127 lei, clientii iti vor da suma aceasta, dar tu nu trebuie sa platesti (se plateste la posta sau cu cardul) 127 lei, ci 110 lei.si restul de 17 lei tii pastrezi tie :)
si se dau si cadouri, conditionat.asta depinde de fiecare campanie.ce oferte sunt, au fost daca am avut comanda de 120 lei am primit o crema, am primit nu mai stiu ce pentru ca am avut comanda de 250 lei,etc.
si primesti si brosura pentru reprezentanti,adica unele produse(nu foarte, foarte multe) cu reducere, mai ieftine decat in catalog.astea sunt in limita stocului disponibil, adica nu sunt 100% sanse sa iti vina.

comanda se plateste la 2 saptamani dupa ce ai primit-o.

daca cunosti un coordonator,sau un reprezentant,mai discuta despre avon cu el/ea.

in catalog (nu stiu daca stii) fiecare produs are un cod,si „sa pui comanda" inseamna sa trimiti lista cu coduri la sediu, unde va fi confirmata daca ai contul in regula (daca nu ai platita factura anterioara nu poti plasa comanda).

daca te mai intereseaza ceva, trimite un msj privat :)
papa.

| marieta_2499 a răspuns:

-inscriu reprezentanti avon camp. trendsetter

-inscrierea nu costa nimic

-poti sa te retragi oricand

-nu trebuie sa faci comanda in fiecare campanie

-avon iti aduce coletul la usa fara sa platesti taxa de transport

-factura se plateste la posta sau BCR timp de doua saptamani de la primirea comenzi

--merita sa incerci--

-daca vrei sa incerci lasa un mesaj pe pagina mea si in cel mai scurt timp te voi contacta

| marieta_2499 a răspuns:

-inscriu reprezentanti avon camp. trendsetter

-inscrierea nu costa nimic

-poti sa te retragi oricand

-nu trebuie sa faci comanda in fiecare campanie

-avon iti aduce coletul la usa fara sa platesti taxa de transport

-factura se plateste la posta sau BCR timp de doua saptamani de la primirea comenzi

--merita sa incerci--

-daca vrei sa incerci lasa un mesaj pe pagina mea si in cel mai scurt timp te voi contacta
leo. mia26
facebook:

avon mia