| AndaluziaM a întrebat:

Buna as vrea sa imi dati vreun sfat pentru a scapa de cateva cosurii ...va rog.DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Paula2323 a răspuns:

Si eu am probleme cu cosurile. Uite niste sfaturi:
1.Foloseste un scrub(gel cu particule granulate)il poti face si acasa cu niste zahar si ulei de masline si mai poti amesteca zaharul cu gelul tau de fata.
2.Fa-ti o infuzie cu ceai de musetel (face minuni pentru. ten)si stai vreo 10 minute cu un prosop pe cap deasupra ceaiului, apoi scoate cosurile, si eu am vazut de ceva timp o ustensila numita extractor de comedoane (este foarte bun si nu lasa cicatrici)
3.eu folosesc unguentul cu pelin care se gaseste la plafar sau farmacie si este foarte bun(mie mi-a aparut un cos exact in varful nasului si am folosit unguentul cu pelin timp de vreo 2 saptamani si mi-a trecut, poate 2 saptamani ti se pare cam mult dar am avut un cos pe obraz si a durat in jur de 6-7 luni sa-mi treaca fara crema)
4.si pasta de dinti este buna
5.foloseste o pastila de aspirina pisata amestecata cu foarte putina apa si aplic-o doar pe cosuri!
6.nu poti scapa de cosuri usor doar din exterior, incearca sa nu faci exces de ciocolata, produse prajite etc.
7.si incearca sa faci un amestec din 1 lingurita de ulei de ricin(se gaseste la farmacie)si o lingurita de ulei de masline. sper ca te-am ajutat si vezi asta http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=S2t99UiHjTU :*

10 răspunsuri:
| didi12 a răspuns:

In primul si in primul rand fa-ti o infuzie cu ceai. Dupa ce iei ceaiul de pe foc,stai deasupra oalei cu un prosop,care sa impiedice aburii sa iese. Apoi, scoate-ti cosurile, bineinteles, trebuie sa fi curata pe maini.
De aici incolo, depinde de tine.Incearca sa-ti cauti o lotiune de curatare, pe care sa o folosesti in fiecare dimineata si seara.Eu o folosesc pe cea de la Avon si e 3 in 1(lotiune tonica/curatare/demachiere sau ceva gen).Nu e scumpa, e in jur de 10 lei.Nu stiu ce sa zic de ea, insa am luat o masca tot de la ei, pe care o laud din toate punctele de vedere.E super! E de la Planet Spa, e mov, cu flori din Thailanda. Miroase si bine si chiar are efect.

| ThinkPink_8731 a răspuns:

1. stai mult la plaja. soarele usuca cosurilehappy
2. foloseste produse specializate
3. pune putin spirt peste ele. le va usca.
4. poti pune pasta de dinti peste ele peste noapte. pasta de dinti se va strange si le va usca. (si in 3 si in 4 sa ai grija sa nu pui pe toata fata laughing doar pe cosuri strict)

big grin sper ca te-am ajutat

| Kathhy23 a răspuns:

Incearca zineryt. Eficient 100 %winking

| D3X73R a răspuns (pentru Kathhy23):

Ne...m-am dat o luna cu el si degeaba straight face

| LigiMe99 a răspuns (pentru Kathhy23):

Da, e adevarat, chiar merge foarte binewinking

| PinkCupcake a răspuns:

Da cu pasta de dinti happy. La mine merge!

| lolita16ask a răspuns:

Nu mai manca seminte alune si multa ciocolata, mula macare de McDonald sau desta prajita cat despre ....si totodata curatiti tenul si evita sa pumedicamente incearcael des si sa ai parul prins mai sus mana pe naturiste

| Paula2323 a răspuns:

Si inca un sfat.Mananca radacinoase precum morcovii

| DarkJade a răspuns:

Spironolactoza, 1 pastila pe zi din a 4-a zi a menstruatiei si pana in a 22-a. face minuni! + crema Aknesyt (Avene) sau Normaderm (Vichy)