| AntonelaCK a întrebat:

As vrea sa imi fac si eu micropigmentare (sprancene), insa tot aud ca e dureros.
Ce parere aveti? Doare chiar atat de rau?
Cam cat timp v-a tinut?

Răspuns Apreciat de Editori
| Mih27 a răspuns:

Părerea mea este sa îți păstrezi sprâncenele tale. În primul rand pigmentul se poate duce după 1-2 ani de la intervenție. Totul depinde de modul de îngrijire.
În al doilea rand pentru multe fete sau femei este inestetic dacă nu este făcut de cineva cu experienta.
Multe persoane se asteapta la un disconfort serios cauzat de o procedura care pana la urma foloseste un ac ca sa introduca pigmentul in piele. De cele mai multe ori disconfortul este mult mai mic decat cel anticipat.

6 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Micropigmentarea este pentru cele care chiar au lipsa de sprancene, in rest daca ai niste sprancene frumoase, nu merita sa faci aceasta procedura, doar de a fi in trend. Poti merge la un salon sa te penseze frumos, sa iti dea o forma care sa te prinda fetei tale si tu apoi le vei ingriji pensandu-te pe forma facuta.

| danbnz a răspuns:

Mai bine ingrijeste ce ai de la mama natura.
Mie ca barbat mi se par oribile sprancenele alea!

| Goete a răspuns:

Doar de asta e plin de modele micropigmentate, depilate, vopsite, operate - toata "infrumusetarea" asta artificiala e COMERT. Ca si moda. Deci Da, Da bani multi si sufera ca merita!

| Furnicuta000 a răspuns:

Pai e normal sa doara ca e practic tatuaj, acul ala intra in piele. Depinde cum suporti tu durerea. Pentru mine e un chin si sa ma pensez de asta nu stiu daca as suporta o micropigmentare.

| Csander a răspuns:

Si ai face asta doar ca sa atragi ceva priviri sau urmaritori pe Instagram? Sanatatea vietii tale pentru un castig fals, felicitari!

| împreunăfacembine a răspuns:

Mai bine natural si fara probleme, decst cu probleme peste cativa ani.